Prosinec s církevními školami v ostravsko-opavské diecézi: den otevřených dveří na BiGy i koncerty v Místku

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace2. 12. 2023, 10.53

Advent na církevních školách přináší vyrábění, koncerty i duchovní podněty. Na ostravském Biskupském gymnáziu zvou na Den otevřených dveří s adventními trhy, ZUŠ duchovní hudby v Místku má v plánu dvojici koncertů. V Hradci nad Moravicí a Opavě-Jaktaři na ZŠ sv. Ludmily zase vyrábějí adventní věnce na dobročinné účely.

image:Image 47/source/orig/46540_29984_0_adventn_vnce2.jpg
archiv ZŠ sv. Ludmily v Hradci nad Moravicí

Biskupské gymnázium v Ostravě

Na BiGy vstupují do adventu Dnem otevřených dveří. V úterý 5. prosince se zájemci z 5. a 9. tříd mohou podívat nejen do tříd, ale také na předvánoční jarmark. Škola bude otevřená od 9 do 17 hodin. Plakátek ZDE. Na Biskupském gymnáziu v Ostravě-Porubě se již chystají také na tzv. Den na BiGy, při kterém si mohou zájemci o studium vyzkoušet, jak vypadá běžný vyučovací den ve škole s ukázkou některých předmětů. „Den na BiGy se uskuteční 1. února,“ avizuje zástupkyně ředitelky Jarmila Johnová.

Žáci a učitelé Biskupského gymnázia se připravují také na Adventní koncert, který se uskuteční ve čtvrtek 7. prosince od 17.00 v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci.

Reportáže z listopadových akcí jako třeba matematické víkendovky nebo oslavy 17. listopadu s dalšími porubskými gymnázii si můžete přečíst zde.

Střední pedagogická a střední zdravotnická škola sv. Anežky v Odrách

V Odrách na střední škole sv. Anežky si na sklonku listopadu připomněli Červenou středu – den připomínky pronásledovaných pro víru. Jako formu zvolili červené oblečení, které si oblékli pedagogové i žáci. Více v článku na webu školy. Ohlédnutí za dalšími akcemi jako Erasmus studentek oboru masér nebo pobyt ve Spojeném království najdete ZDE.

Čas adventních koncertů se týká i školního sboru DATIO. Ten nejprve v sobotu 16. prosince v 16.30 vystoupí jako host skupiny Nyklband v kině ve Frenštátě pod Radhoštěm. V týdnu před Štědrým dnem pak DATIO oslaví své výročí dvaceti let zpívání. Bohatý školní program na začátek vánočních prázdnin ve čtvrtek 21. prosince bude korunovat koncert sboru v oderském kostele sv. Bartoloměje ve 20.00.

Také oderská Střední pedagogická a střední zdravotnická škola sv. Anežky se připravuje na Den otevřených dveří. Viz pozvánka:

Škola bude pro vás otevřena ve čtvrtek 11. 1. 2024 a ve čtvrtek 18. 1. 2024 v době od 10:00 do 19:00. Ukázka školních přijímacích zkoušek pro obor Předškolní a mimoškolní pedagogika proběhne dopoledne od 10:00 a odpoledne od 16:00.

Oba dny otevřených dveří zahájíme dopoledne v 10:00 malým vystoupením našeho sboru Datio a následně poté návštěvníci uvidí představení zkoušek z HV, TV, mluvních dovedností a uvidí ukázky výtvarných prací pro zkoušku z VV. Přijímací zkoušky "nanečisto" si uchazeči budou moci u našich vyučujících HV a ČJ také vyzkoušet. Uchazeči, kteří přijedou v odpoledních hodinách, budou mít možnost toto přestavení zdatností vidět od 16:00 ve školní tělocvičně.

Budeme se těšit na uchazeče nejen o pedagogické obory (nabízíme ještě obor Pedagogické lyceum), ale také na nové zdravotníky, kterým nabízíme dva maturitní obory Praktická sestra a Masér ve zdravotnictví a jeden učební obor Ošetřovatel.

Už teď se v Odrách připravují také na březnovou Celostátní přehlídku církevních škol v umělecké a zájmové činnosti. Její součástí je také literární a výtvarná soutěž – termín pro zasílání prací je neděle 17. prosince. Téma zní: „Spolu a společně“. Více najdete na plakátku.

ZUŠ duchovní hudby ve Frýdku-Místku

Místecká ZUŠ duchovní hudby také v prosinci potěší své příznivce krásnou hudbou. Škola srdečně zve na dvojici adventních koncertů, které se uskuteční ve středy 6. 12. (18.00) a 13. 12. (18.30) v kostele sv. Jakuba v Místku.

Redakčně upraveno

Život z víry

image:Image Umění důvěrnosti
Umění důvěrnosti Michal Altrichter
image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre
image:Image Radost z Boha
Radost z Boha Marek Vácha
image:Image Živá řeka evangelia 2.
Živá řeka evangelia 2. Pavel Ambros