Řádová sestra z Vatikánu je mezi padesáti nejvlivnějšími ženami na světě

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 1. 2024, 11.06

Časopis Forbes zařadil francouzskou katolickou řeholnici na seznam nejvlivnějších žen světa. Je jí Nathalie Becquartová, podsekretářka biskupské synody, tedy jedna z nejvýše postavených žen v subjektu římské kurie.

image:Image 50/source/orig/49456_nathalie-becquart-subsecretaria-de-la-secretaria-general-del-sinodo-de-los-obispos-01.png
Foto: La Xaviere

Forbes o Nathalii Becquartové napsal: "Sestra Becquartová je francouzská katolická řeholnice, kterou papež František v roce 2021 jmenoval podsekretářkou biskupské synody. Jako součást hlavního papežova poradního orgánu je nejvýše postavenou ženou ve Vatikánu a je první ženou, která má na konferenci hlasovací právo. Sestra Becquartová získala magisterský titul v oboru podnikání na pařížské obchodní škole HEC, než se v roce 1995 ve svých 26 letech připojila k řádovým sestrám Xaviérovým, pracovala jako marketingová poradkyně."

Seznam časopisu Forbes "50 nad 50: Evropa, Blízký východ a Afrika 2024" obsahuje jména žen, jejichž práce přispívá k rozvoji vědy, ochraně lidských práv, světu financí, módy a náboženství. Není to poprvé, co se sestra Nathalie Becquartová v podobném žebříčku objevila. Jak informoval server Zenit, v prosinci 2022 ji BBC zařadila do svého seznamu sta inspirativních a vlivných žen světa pro daný rok.

Zdroj: Zenit

Církev a společnost Řeholní život

image:Image Musím být dokonalý a jiné hereze kazatelských rodin
Musím být dokonalý a jiné hereze kazatelských rodin Timothy L. Sanford
image:Image Mission Possible
Mission Possible Otto Neubauer
image:Image Nic než důvěra
Nic než důvěra papež František
image:Image Živá řeka evangelia 2.
Živá řeka evangelia 2. Pavel Ambros