Regina Caeli: Papež se modlí za mír na Haiti a ve všech zemích zmítaných válkou

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace29. 4. 2024, 11.11

Papež František při nedělní modlitbě Regina Caeli prosil Pannu Marii o přímluvu za utrpení ve světě a zvláště prosil za Haiti, kde se po měsících politických nepokojů a rostoucí kriminality ujala vlády přechodná rada.

image:Image 56/source/orig/55348_popehnvjm.jpeg
Vatican Media

""Myslím na Haiti, kde je vyhlášen nouzový stav, a na její obyvatele, kteří trpí násilím, nemají dostatek jídla, ani přístup k lékařské pomoci, a jsou nuceni k útěku," uvedl Svatý otec při nedělní modlitbě Regina Caeli v Benátkách. "Svěřujeme Pánu práci nové přechodné prezidentské rady, která se minulý čtvrtek ujala úřadu v Port au Prince, aby s obnovenou podporou mezinárodního společenství vedla zemi k dosažení míru a stability, které tak nutně potřebuje," řekl.

Svatý otec obrátil své myšlenky a modlitby i k dalším zemím a národům stíhaným konflikty. "Myslím na sužovanou Ukrajinu, Palestinu, Izrael, Rohingy (obyvatele Myanmaru, pozn. redakce) a tolik národů, které trpí válkou a násilím," dodal papež František.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Papež František Papežské cesty

image:Image 365 dní s Benediktem XVI.
365 dní s Benediktem XVI. Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.
image:Image Doprovázet, rozlišovat a integrovat
Doprovázet, rozlišovat a integrovat Pavel Ambros
image:Image Bratr František + Člověk František
Bratr František + Člověk František Gerhard Mester
image:Image Poslední rozhovory
Poslední rozhovory Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.