Rozloučení s Benediktem XVI., pokorným dělníkem na vinici Páně

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 12. 2022, 11.28

95letý emeritní papež zemřel v 9.34 hodin ve své vatikánské rezidenci. Tiskové středisko Svatého stolce informuje, že od pondělního rána 2. ledna 2023 bude tělo emeritního papeže vystaveno v bazilice svatého Petra ve Vatikánu na rozloučení s věřícími.

image:Image 22/source/orig/21435_18969_0_844.jpeg
Foto: Vatican Media

Benedikt XVI. se vrátil do Otcova domu. Vatikánský tiskový úřad oznámil, že k úmrtí došlo v 9.34 hodin v rezidenci kláštera Mater Ecclesiae, kterou si 95letý emeritní papež zvolil za své sídlo poté, co se v roce 2013 vzdal petrovské služby.

"Se zármutkem oznamuji, že emeritní papež Benedikt XVI. zemřel dnes v 9:34 v klášteře Mater Ecclesiae ve Vatikánu. Další informace budou následovat co nejdříve," uvádí se ve zprávě ředitele vatikánské tiskové kanceláře Mattea Bruniho, která byla zveřejněna dnes dopoledne.

Zprávy o zhoršení stavu

Již v minulých dnech se zdravotní stav emeritního papeže zhoršil v důsledku přibývajícího věku, jak informovala tisková kancelář a podala pak aktuální informace o vývoji situace.

Sám papež František se chtěl veřejně podělit o zprávu o zhoršujícím se zdravotním stavu svého předchůdce na konci poslední generální audience v tomto roce 28. prosince, kdy vyzval k modlitbě za emeritního papeže, který byl "velmi nemocný", aby ho Pán utěšil a podpořil ho "v tomto svědectví lásky k církvi až do konce". A na všech kontinentech okamžitě vznikly modlitební iniciativy, které přicházely s poselstvími solidarity a blízkosti i z necírkevního světa.

Osobnosti

image:Image Umlčený biskup