Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Sbormistrovství chrámové hudby

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace18. 2. 2022, 8.45
TiskTisk

Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové připravila nový tříletý bakalářský program.

image:Image 9/source/orig/8214_4634_0_image.jpg

Obor je určen pro ty, kdo se zajímají o varhany, sbormistrovství, liturgiku, gregoriánský chorál, zpěv a další témata související s hudbou.

„Máte rádi poznávání jedinečných varhanních nástrojů, rádi se seznamujete s novými lidmi a chcete zdokonalit své hudební dovednosti? Tak právě obor Sbormistrovství chrámové hudby jsme připravili pro Vás! Jedná se o prezenční bakalářské tříleté studium zakončené státní zkouškou, mimo jiné z liturgiky, dějin hudby a závěrečným bakalářským koncertem. Absolventi po ukončení studia získají titul BcA. - bakalář umění a mohou působit jako sbormistři, varhaníci nebo regenschori“, říká o nově vzniklém oboru František Novák z UHK a dodal, že po splnění talentových zkoušek a doplnění chybějících pedagogicko-psychologických disciplín mohou absolventi pokračovat ve dvouletém navazujícím magisterském studiu v programu Učitelství pro ZUŠ - hra na nástroj a sólový zpěv.

Kromě studia Sbormistrovství chrámové hudby, nabízí hradecká hudební katedra také učitelský bakalářský obor – hra na varhany, resp. Hra na nástroj se zaměřením na vzdělávání, který se specializuje přímo na studium varhan a navazující magisterský obor připravuje budoucí absolventy přímo na práci učitele ZUŠ.  Více informací o oboru a přijímacím řízení na www.uhk.cz.  

Přihlásit se je možné do 28. 2. 2022.

V případě dotazů kontaktujte Mgr. Františka Nováka - frantisek.novak@uhk.cz, nebo doc. PhDr. MgA. Františka Vaníčka, Ph.D. - frantisek.vanicek@uhk.cz.


Focusy

Liturgie a bohoslužby Církevní školství

Mohlo by vás zajímat

image:Image O křtu a biřmování
O křtu a biřmování Tomáš Akvinský
Cena: 227 Kč
image:Image Dává Bůh smysl?
Dává Bůh smysl? Timothy Keller
Cena: 323 Kč
image:Image Rodina - světlo v temnotě světa
Rodina - světlo v temnotě světa Pavel Ambros
Cena: 297 Kč
image:Image Boží tvář
Boží tvář Roger Scruton
Cena: 295 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou