Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Seminář pro rodiče při Dnech lidí dobré vůle se zaměří na konflikt v rodině

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace7. 6. 2023, 10.45
TiskTisk

V úterý 4. července od 9 do 12 hodin se v přednáškovém sále Hotelu Skanzen v Modré uskuteční seminář určený nejen rodičům, ale i odborné veřejnosti, která pracuje s dětmi a mládeží. Zaměří se na téma konfliktu.

image:Image 33/source/orig/32951_24396_0_230607-dldv-seminar-rodiny.jpg

Tento jev, tak přítomný ve světě, na pracovištích či ve vztazích s druhými lidmi se přirozeně objevuje i v našich rodinách, v našich manželstvích. „Během semináře se budeme snažit porozumět příčinám, průběhu i důsledkům, které s sebou konflikt v rodině nese, a to jak k samotným aktérům konfliktu, tak i k dětem, jež se mnohdy stávají nechtěnými svědky těchto situací,“ uvedla za organizátory Marcela Anežka Kořenková. Přílišné obavy, úzkosti či rozvinutí psychických poruch u dětí, coby následku konfliktů rodičů, jsou další témata, kterým bude v čase semináře věnována pozornost.

Možnost mediace na místě

Závěrečným tématem bude téma mediace, jako jedné z cest k řešení konfliktních situací. Pro koho je mediace určena? Kdy je ten správný čas ji vyhledat? Za jakých podmínek je poskytována? Na tyto a další otázky si klade za cíl letošní seminář nabídnout erudované odpovědi.

Paralelní součástí semináře bude i možnost Manželské mediace, určené pro manžele, kteří aktuálně prochází konfliktem a hledají cestu pomoci. V případě zájmu nás kontaktujte na manzelskamediace.cz, kde naleznete i podrobnější informace o této službě. S ohledem na časovou kapacitu mediátorů bude počet mediací v tento den na Velehradě omezen.

Témata a přednášející

  • „Konflikt v rodině a jeho vliv na dítě“, přednese Jaroslav Šturma
  • „Problémy s úzkostí a strachem dětí a jak je řešit“ pohledem psychiatra pro děti a dorost Evy Rozsívalové
  • „Mediace jako jedna z cest k řešení konfliktů v manželství“, přednese Lenka Holá

Registrujte se zde.

Seminář je pořádán pod odbornou garancí CMTF UP Olomouc a cena pro jednotlivce činí 150 Kč, pro manželský pár pak 250 Kč. Registrujte se včas.

Zdroj: www.velehrad.eu

Focusy

Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image Karikatury Boha
Karikatury Boha Kateřina Lachmanová
Cena: 125 Kč
image:Image Církev a peníze
Církev a peníze Tom Corcoran, Michael White
Cena: 332 Kč
image:Image Amoris laetitia
Amoris laetitia Jindřich Šrajer
Cena: 89 Kč
image:Image Být živí v Bohu
Být živí v Bohu Timothy Radcliffe
Cena: 383 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou