Skrze vztahy se dějí velké věci. Přijeďte se přesvědčit na Konferenci společenství do Zlína

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace19. 10. 2023, 9.05

Máte ve farnosti fungující společenství, nebo byste chtěli nějaké vytvořit? Daří se vám prožívat vzájemné vztahy? Je váš kněz nakloněn budování společenství? Jak může fungovat spolupráce společenství a farnosti? Jak můžu já jako člen společenství přispívat k jeho růstu? Všem těmto tématům se bude věnovat Konference společenství, která proběhne v sobotu 4. listopadu 2023 ve Zlíně.

image:Image 44/source/orig/43613_28087_0_221112-konference-o-evangelizaci-08.jpg

Jednodenní program nabídne modlitbu chval, promluvy, kulatý stůl, ale i praktické workshopy a mši svatou. „Na konferenci chceme nabídnout prostor pro setkání a inspiraci všem, kteří již ve společenství fungují, ale i těm, kteří by si přáli, aby v jejich farnosti společenství vzniklo,“ zve Michaela Straková z pořádajícího nadačního fondu Credo. „Je to příležitost se navzájem propojit, povzbudit ke službě Bohu i druhým a hledat způsoby, jak skrze budování vztahů s druhými oživovat naše farnosti i celou církev a společnost,“ dodává.

Dopoledními hosty budou zástupci různých společenství i církve. Mário Tomášik (SK) promluví o tom, jaké druhy společenství v současné době fungují a také o vlastní zkušenosti s vedením společenství Martindom z Bratislavy, jehož je lídrem. Zlínský děkan P. Kamil Obr nabídne zkušenosti, jak dělat postupné kroky k vytvoření malého společenství uvnitř farnosti. P. Jozef Mihok (SK) bude mluvit o tom, jak můžeme naše společenství obnovit a rozšířit a Július Slovák (SK) ze společenství SP, které realizuje v těchto dnech evangelizační Godzone tour pro mládež, promluví o svých zkušenostech se síťováním a spoluprací různých společenství.

„Vnímáme, že zdravé společenství je pro každého z nás nezbytný přístav, kde můžeme čerpat, růst a společně pak vycházet do ohlašování evangelia slovy i skutky podle poslání každého člověka a společenství,“ míní Veronika Lišková ze společenství Gedeon, které se spolupodílí na organizaci akce. „Těšíme se na setkání a společnou modlitbu nejen s vedoucími ale i členy společenství, protože společenství tvoří každý jediný člověk v něm. Věříme, že tento čas bude pro nás všechny novým povzbuzením kráčet společně dál za Kristem,“ dodává Lišková.

Odpoledne nabídne kulatý stůl a workshopy

V odpoledním programu jsou připraveny dva kulaté stoly s tématem: „Spolupráce společenství a farnosti“ a „Společenství a evangelizace“. Nabídnou různé pohledy a zkušenosti, jak můžeme v rámci církve fungovat a spolupracovat. Připraveno je také několik praktických workshopů: P. Jozef Mihok (SK) bude mluvit o zkušenosti s evangelizací a misiemi, Július Slovák (SK) o tom, jak je důležitý růst a formace společenství. Zlínský děkan P. Kamil Obr a biskupský delegát pro pastoraci Arcibiskupství olomouckého P. Petr Bulvas se budou společně s účastníky workshopu zamýšlet nad tím, jak mohou společenství spolupracovat s farnostmi a s celou církví. V dalších tématech zazní informace o pěti služebnostech v církvi (Marek Novák), nebo workshop pro vedoucí, kteří „jdou stále vpřed“ (Mário Tomášik SK).

Den bude zakončen mší svatou a modlitebním večerem. Během programu mohou rodiče využít hlídání dětí od 4 do 12 let. Na konferenci je třeba se přihlásit předem na internetových stránkách Creda www.credonf.cz. Cena je 150 Kč. Program připravuje nadační fond Credo ve spolupráci s několika společenstvími (Martindom, SMS, Gedeon, Projekt ON, Invite a Zlínské chvály).

Zdroj: Nadační fond Credo

Život z víry

image:Image Ministrantská knížka
Ministrantská knížka Josef Janšta