Slezská lilie od pátku 10. do neděle 12. června

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace20. 5. 2022, 10.56

Zahájení mezinárodního křesťanského festivalu Slezská lilie letos kopíruje start programu Noci kostelů. Před katedrálou Božského Spasitele v Ostravě bude v 18.00 hodin připraveno hlavní podium pro první účinkující festivalu.

image:Image 12/source/orig/11781_8639_0_slezskalilie2022.jpg
Večer nadějí – pátek 10. 6.

Po slavnostním zahájení s biskupem Martinem Davidem se můžeme těšit na pražskou scholu Rytmig a písně autorů zapojených do soutěže „Píseň písní“. Závěr večera bude od 20.30 patřit legendárnímu polskému pop-gospelovému souboru Trzecia Godzina Dnia.

Noc lilie – sobota 11. 6.

Sobotní program festivalu Slezská lilie nabídne od 16.30 do 18.00 hodin v kostele sv. Václava přednášku kněze Bonaventury Štivara o vznešenosti duše zpestřené vystoupením skupiny Tykráso. Program v kostele sv. Václava uzavře ve 22.30 Večer chval.

Hlavní podium před katedrálou ožije v 19.30 vystoupením slovenského rapera jménem Tow Meot. Vrcholem večera bude od 20.30 první repríza muzikálového oratoria Ludmila autorů Jiřího Najvara a Jana Matouška. Můžeme se těšit na hvězdy Národního divadla Moravskoslezského v doprovodu kapely přímo pod taktovkou autora.

Den andělů – 12. 6.

Třetí festivalový den se dění přesouvá tradičně do Ostravy-Kunčiček, kde místní farnost slaví patrocinium kostela sv. Antonína Paduánského. Program zahájí v 10.00 vystoupení kapely Mercedes Band. Mše svatá s biskupem Martinem Davidem začíná v 10.30. Po bohoslužbě přijde v 12.15 na řadu vystoupení folkové skupiny Ma Dva Trio. Den andělů navštíví misionář na Ukrajině Peter Krenický, který se od 13.00 podělí o své zkušenosti z této země, v níž působí od roku 1991. Závěr festivalu Slezská lilie bude patřit legendě křesťanského folku – skupině Učedníci. Koncert začíná v 14.00 v kostele sv. Antonína Paduánského.

Benefice pro Ukrajinu

Slezská lilie se snaží každý rok zviditelnit a podpořit konkrétní charitativní projekt. Letos byly vybrány dva zajímavé místní příklady pomoci ukrajinským válečným uprchlíkům.

Program festivalu Slezská lilie ke stažení zde.

Více na www.slezskalilie.cz.

Noc kostelů Kultura

image:Image ReSet
ReSet David Murray