Sobotní mše pro rodiny s papežem odložena na pozdní večer

Autor: Jana Gruberová Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace23. 6. 2022, 13.03

Ve vatikánské aule Pavla VI. pokračuje X. Světové setkání rodin pastoračně-teologickým kongresem. Kvůli horku panujícímu v Římě bylo rozhodnuto o odkladu mše svaté, kterou bude papež František sloužit v sobotu na Svatopetrském náměstí.

image:Image 14/source/orig/13359_10367_0_844.jpeg

Vysoké teploty v těchto dnech způsobily přeložení mše svaté pro rodiny u příležitosti X. Světového setkání rodin, které bude v sobotu 25. června na Svatopetrském náměstí předsedat papež František. Ve sdělení novinářům Tiskové středisko Svatého stolce oznámilo její nový začátek, který byl stanoven na 18:30, a nikoliv na 17:15. Časový posun tak podpoří také větší účast věřících. Mše svatá je jedním z posledních setkání na téma „Rodinná láska: povolání a cesta ke svatosti“, které bylo včera večer zahájeno Festivalem rodin. Způsob průběhu tohoto setkání je nový a bezprecedentní, protože se koná v Římě, ale také v diecézích po celém světě.

Na dnešek jsou v Římě naplánovány čtyři panelové diskuse, mimo jiné: „Manželé a kněží společně budují církev“, a dvě konference, z nichž jedna je zaměřena na „Doprovázení v prvních letech manželství“. V pátek 24. června se budou probírat další témata, například „Manželský katechumenát“ a „Povolání a poslání na existenciálních periferiích“. Následující den, v sobotu 25. června, se koná konference věnovaná rodině Beltrame Quattrocchiových. Sobotní představení nového dokumentu o svatých a blahoslavených manželských párech bude předcházet mši svaté, které bude na Svatopetrském náměstí předsedat papež František. Setkání zakončí v neděli 26. června „Vyslání rodin“ při polední modlitbě Anděl Páně se Svatým otcem.

Papež František Rok rodiny

image:Image Eucharistie - srdce církve
Eucharistie - srdce církve papež František
image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
image:Image Bratr František + Člověk František
Bratr František + Člověk František Gerhard Mester