Lupa
Obsah Obsah
Portál
Reklama

Spolek Člověk a Víra publikoval fotografii s pořadovým číslem 800 000

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace17. 5. 2024, 9.21
TiskTisk

Krojované ženy s ratolestmi v rukou procházejí v průvodu dlážděnou malostranskou ulicí během svatojanské slavnosti Navalis 2024. Tak vypadá snímek pražského fotografa Františka Nedbala, kterým fotobanka spolku křesťanských fotografů Člověk a Víra překonala hranici 800 tisíc fotografií.

image:Image 57/source/orig/56479_frne9500.jpg
Foto: František Nedbal, Člověk a Víra

Fotobanka, jíž svým rozsahem může nyní konkurovat zřejmě pouze fotobanka Vatikánu, vznikla v roce 2011 a do jejího provozu se zapojilo už přes dvě stovky fotografů z České republiky, Slovenska, Polska a Egypta. Za 13 let existence se podařilo shromáždit zatím bezmála 25 tisíc snímkových souborů z nejrůznějších duchovních a náboženských akcí v desítkách zemí světa, převážně však v ČR.

Fotografie slouží k evangelizaci, tedy k propagaci a pozitivní prezentaci křesťanské víry a jejích hodnot v dnešním světě. Dobrovolnická práce fotografů zásobuje aktuálními i ilustračními snímky křesťanská média a knižní vydavatelství a využívají jí také farnosti a jednotliví věřící. „Nepotrvá to dlouho, a budou z nás milionáři,“ s úsměvem komentuje dosažení nové mety člen předsednictva a dlouholetý fotograf spolku Člověk a Víra Petr Polanský.

Zdroj: www.clovekavira.cz

Focusy

Média

Mohlo by vás zajímat

image:Image Úžas, radost a paradoxy života podle G.K. Chestertona
Úžas, radost a paradoxy života podle G.K. Chestertona Alexander Tomský
Cena: 287 Kč
image:Image Jak vychovat chlapce
Jak vychovat chlapce Pavel Kořínek, Veronika Kořínková
Cena: 412 Kč
image:Image České poklady UNESCO pro děti
České poklady UNESCO pro děti Jana Jůzlová
Cena: 287 Kč
image:Image Sluší mi tento list, Adame?
Sluší mi tento list, Adame? Ladislav Jílek
Cena: 80 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou