Stále je možné žádat o příspěvek ze sbírky na katolická média

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace21. 11. 2023, 12.05

I během letošní 33. neděle v mezidobí, která připadla na 19. listopadu, se konala po celé ČR druhá kostelní sbírka, jejíž výtěžek je určený na katolické sdělovací prostředky. V minulém roce se v rámci této sbírky vybralo přes 9,3 milionu korun. Všem dárcům děkujeme!

image:Image 46/source/orig/45751_snimek-obrazovky-2023-11-21-v-12-04-13.png
Ilustrační foto

Na základě závěrů 126. plenárního zasedání z května 2021 byla vyhlášena poprvé pro rok 2022 kostelní sbírka, jejíž výtěžek byl určený katolickým sdělovacím prostředkům. Média si i letos, jak jsme již zveřejnili, mohou podat žádost, a to do 15. prosince za splnění následujících podmínek:

- jde o katolické médium s naddiecézním přesahem (tištěné či elektronické), které slouží k hlásání evangelia, katechezi či křesťanské výchově.

- žádost je zaslána do 15. 12. 2023 písemně na adresu České biskupské konference, Thákurova 3, 160 00  Praha 6, do rukou M. Klimentové

- žadatel o příspěvek poskytne přehled předpokládaného využití prostředků formou konkrétního projektu;

- pokud žadatel obdržel finanční prostředky ze sbírky z roku 2022, je podmínkou pro podání žádosti na rok 2023 vyúčtování předchozího příspěvku.

- žádost bude obsahovat doporučení biskupa s hlasovacím právem.

V roce 2022 byla vybrána částka 9 343 626,85 Kč, která byla na základě podaných žádostí schválená 134. plenárním zasedáním v lednu 2023 a rozdělena mezi níže uvedená média:

• TV Noe
  • Radio Proglas
  • vydavatelství IN
  • magazín Signály
  • podcast Bez filtru
  • časopis Duha
  • časopisy Nezbeda a Cvrček
  • časopis Rodinný život
  • časopis Světlo
  • časopis Apoštol Božího milosrdenství
  • časopis Nové město
  • Vlčí doupě – videa pro děti a mládež

Konkrétní částka pro dané médium byla posuzována biskupy na základě zajímavosti a velikosti projektu (média), audience (sledovanost, poslechovost, čtenost), dosahu, dalších nákladů spojených s provozem atd. O rozdělení výnosů sbírky z roku 2023 rozhodnou stejným způsobem čeští a moravští biskupové na plenárním zasedání ČBK v lednu 2024.

Sbírka na sdělovací prostředky se nevztahuje na média spadající pod ČBK: portál cirkev.cz a společnost KatMedia (Katolický týdeník a Karmelitánské nakladatelství).

Život z víry Média

image:Image Vtělené Slovo II