Sbírka na sdělovací prostředky proběhne 19. listopadu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace31. 10. 2023, 13.47

19. listopadu 2023 proběhne celorepubliková kostelní sbírka, jejíž výtěžek bude určen katolickým sdělovacím prostředkům. Jednotlivá média si mohou podat žádost o příspěvek z této sbírky do 15. prosince 2023.

image:Image 45/source/orig/44403_001292-05-010334.jpg
Foto: Roman Albrecht, ČaV

Sdělovací prostředky, ať už jsou to tištěná média, rádio, televize, internetové portály či další digitální média tvoří nedílnou součást našich životů. Díky katolickým médiím jsme pravidelně informováni o dění v církvi doma či ve světě, ale jsou také významným evangelizačním a pastoračním nástrojem.

Česká biskupská konference proto vyhlašuje na 33. neděli v mezidobí, která letos připadá na 19. listopad, kostelní sbírku, jejíž výtěžek bude určen právě na sdělovací prostředky. Jednotlivá média si mohou podat žádost o příspěvek ze sbírky za splnění následujících podmínek:

- Jde o katolické médium s naddiecézním přesahem (tištěné či elektronické), které slouží k hlásání evangelia, katechezi či křesťanské výchově.

- Žádost je směrována písemně na Českou biskupskou konferenci na adresu:

- CSILic. Monika Klimentová, vedoucí tiskového střediska, Thákurova 3, 160 00 Praha 6

- Žadatel o příspěvek poskytne i předpokládané využití prostředků formou konkrétního projektu; podmínkou pro podání žádosti o příspěvek ze sbírky v následujícím roce je vyúčtování předchozího příspěvku.

- Žádost bude obsahovat doporučení biskupa s hlasovacím právem.

- Žádost musí být doručena do 15. prosince 2023 (včetně)

O rozdělení výnosu sbírky rozhodne plenární zasedání ČBK, podklady pro rozhodnutí PZ ČBK připraví Stálá rada.

Všem dárcům děkujeme za štědrost!

Život z víry Média

image:Image Vtělené Slovo II
Vtělené Slovo II Tomáš Akvinský
image:Image Příběh Komunity Cenacolo