Streetartový umělec ilustruje papežovo postní poselství

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace20. 2. 2024, 11.37

V pondělí 19. února zveřejnilo Dikasterium pro integrální lidský rozvoj novou ilustraci streetartového umělce Maura Pallotty, známého jako "Maupal". Podle dikasteria budou jeho malby doprovázet papežova slova letošní postní dobou až do Velikonoc.

image:Image 52/source/orig/51702_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-17.jpeg

Na nové symbolické ilustraci umělce Maupala vidíme obraz papeže, jak vyhlíží z otevřené mezery podél ostnatého drátu a natahuje ruku, aby pomohl muži a ženě uniknout z "vězení nenávisti a strachu". Vyobrazení známého umělce, který se proslavil nástěnnými malbami věnovanými papeži v okolí Vatikánu, doprovázejí téma poselství Svatého otce k postní době, které zní "Pouští nás Bůh vede ke svobodě". A právě svoboda je ústředním tématem tohoto druhého Maupalova díla. "Postní exodus nám pomáhá osvobodit se z otroctví. Bůh podporuje naši naději, prostřednictvím církevní, komunitní a osobní cesty obrácení, aby nás nasměroval k zemi, kterou nám chce dát," vysvětluje v krátké nótě Dikasterium pro integrální lidský rozvoj vedené kardinálem Michaelem Czernym.

Zdroj: Vatican News, francouzská sekce

Půst a Velikonoce Život z víry Kultura

image:Image Konspirační teorie
Konspirační teorie Jonn Elledge, Tom Phillips