Studium s teologickým zaměřením v Hradci Králové

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace1. 2. 2022, 15.05

Upozorňujeme na možnost přihlášení k bakalářskému kombinovanému (tzv. dálkovému) studiu s teologickým zaměřením, které již před 18 lety připravila v součinnosti s Biskupstvím královéhradeckým Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové. Přímo v Hradci Králové tak lze o sobotách (cca desetkrát za semestr) studovat v programu Náboženská výchova.

image:Image 8/source/orig/7677_4053_0_image.jpg

Studium programu nabízí nejen základní vysokoškolské vzdělání v katolické teologii, ale doplňuje ho i pedagogicko-psychologickou průpravou. Studium programu je proto vhodné pro katechety i pro ostatní spolupracovníky při farních i dalších pastoračních aktivitách. Výuku hlavních teologických předmětů zajišťují duchovní Královéhradecké diecéze. Pro zájemce o studium bakalářského programu je též důležité, že po jeho absolvování se jim nabízí možnost navazujícího magisterského studia na Katolické teologické fakultě UK v Praze, Cyrilometodějské teologické fakultě UP v Olomouci i na dalších teologických fakultách.

Přihlášku k bakalářskému studiu je možné podávat do konce února 2022 prostřednictvím internetových stránek Pedagogické fakulty UHK. Informace o přijímací zkoušce i odkaz na elektronickou přihlášku jsou dostupné na:

Přijímací zkouška proběhne v květnu či červnu 2022 ve formě pohovoru, který bude zaměřen na otázky související s motivací ke studiu, s představami o náplni teologického studia a s dalšími předpoklady, ke kterým lze počítat i aktivní zapojení do života farnosti. Doporučujeme uchazečům, aby si k vlastnímu přijímacímu pohovoru s sebou opatřili doporučení ke studiu od duchovního správce.

Pozornosti zájemců o prezenční i kombinované studium s etickou, religionistickou, filozofickou, kulturně-antropologickou a pedagogicko-psychologickou náplní doporučujeme studijní program Transkulturní komunikace.

Další informace týkající náplně studia či přijímací zkoušky rád poskytne garant studijního programu Jan Hojda (tel. 777 118 587; e-mail: jan.hojda [at] uhk.cz). K elektronické podobě ACRG též přikládáme informační leták o náplni studia doplněný o postřehy některých pedagogů i absolventů.

doc. Jan Hojda, Th.D., Pedagogická fakulta UHK

Život z víry Církevní školství

image:Image Bible a její autorita
Bible a její autorita John Stott