Svátek sv. Cyrila připomene liturgicko-akademické setkání v Olomouci

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace13. 2. 2023, 9.48

U příležitosti svátku sv. Konstantina-Cyrila zve olomoucká řeckokatolická farnost ve spolupráci s Cyrilometodějskou křesťanskou akademií na liturgicko-akademické uctění svatých věrozvěstů. Uskuteční se ve středu 15. února 2023 v kapli Sestoupení svatého Ducha v budově Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci (vchod z ulice Hrnčířská).

image:Image 24/source/orig/23864_21063_0_cm-olomouc-palac.jpg

Program zahájí v 17.30 modlitba akathistu ke sv. Cyrilu a Metoději a uctění ostatků sv. Cyrila. Od 18.00 následuje svatá liturgie, kterou celebruje duchovní správce farnosti P. Petr Prinz. V 19.00 pak začne přednáška prezidenta Cyrilometodějské křesťanské akademie P. Jiřího Koníčka „Sv. Cyril a Metoděj v dialogu a jednotě Východu a Západu“, na kterou v 19.20 naváže diskusní a společenské setkání s občerstvením.

Život z víry Světci dneška

image:Image Pravdou proti moci