Svatodušní slavnost v královéhradecké katedrále

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace29. 5. 2023, 8.12

Hod Boží svatodušní byl v katedrále Svatého Ducha v Hradec Králové i ve znamení biřmování.

image:Image 32/source/orig/31214_24141_0_image.jpg

Biskup Jan Vokál vedl dopoledne na slavnost Seslání Ducha Svatého bohoslužbu v katedrále Svatého Ducha.  Při mši svaté udělil i svátost biřmování  třem desítkám biřmovanců, kteří byli nejen z farnosti při katedrále Svatého Ducha, ale také z Biskupského gymnázia a dalších farností v královéhradecké diecéze.

"S každým z nás osobně má Pán svůj úmysl. Každý dostává denně od Pána svobodnou vůli, aby se denně rozhodoval kudy půjde, ale vždy s vědomím, že Pán po naší lásce touží a osobně mě volá, abych měl podíl na Božím království a věčném životě. Duch Svatý v nás nepůsobí proti naší vůli. Nicméně soubor našich darů, vloh a talentů, jakož i čas, místo a společenství v zemi, kam nás Pán posílá, nám vymezují životní povolání podle Jeho vůle. Ať už je jakékoliv naše povolání, plní ho pouze ten, kdo chce, kdo se nechá vést třeba po vzoru Panny Marie, kdo se nechá provázet Duchem Božím", řekl ve své homilii mimo jiné diecézní biskup Jan Vokál.

Život z víry Biskupové

image:Image ReSet