Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Svatodušní slavnost v královéhradecké katedrále

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace29. 5. 2023, 8.12
TiskTisk

Hod Boží svatodušní byl v katedrále Svatého Ducha v Hradec Králové i ve znamení biřmování.

image:Image 32/source/orig/31214_24141_0_image.jpg

Biskup Jan Vokál vedl dopoledne na slavnost Seslání Ducha Svatého bohoslužbu v katedrále Svatého Ducha.  Při mši svaté udělil i svátost biřmování  třem desítkám biřmovanců, kteří byli nejen z farnosti při katedrále Svatého Ducha, ale také z Biskupského gymnázia a dalších farností v královéhradecké diecéze. 

"S každým z nás osobně má Pán svůj úmysl. Každý dostává denně od Pána svobodnou vůli, aby se denně rozhodoval kudy půjde, ale vždy s vědomím, že Pán po naší lásce touží a osobně mě volá, abych měl podíl na Božím království a věčném životě. Duch Svatý v nás nepůsobí proti naší vůli. Nicméně soubor našich darů, vloh a talentů, jakož i čas, místo a společenství v zemi, kam nás Pán posílá, nám vymezují životní povolání podle Jeho vůle. Ať už je jakékoliv naše povolání, plní ho pouze ten, kdo chce, kdo se nechá vést třeba po vzoru Panny Marie, kdo se nechá provázet Duchem Božím", řekl ve své homilii mimo jiné diecézní biskup Jan Vokál.


Focusy

Život z víry Biskupové

Mohlo by vás zajímat

image:Image Slyším v noci tikat hodinky
Slyším v noci tikat hodinky Jiří Wolker
Cena: 315 Kč
image:Image Zbožnost je užitečná ke všemu
Zbožnost je užitečná ke všemu Jan Graubner
Cena: 99 Kč
image:Image Totalitám navzdory
Totalitám navzdory Vojtěch Vlček
Cena: 81 Kč
image:Image A přesto říci životu ano
A přesto říci životu ano Viktor Emil Frankl
Cena: 251 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou