Svatováclavská pouť propojí Velehrad s Hostýnem

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace7. 9. 2022, 9.39

V duchovním spojení s katedrálou v Olomouci i s poutním místem Stará Boleslav vyrazí v pondělí 26. září 2022 poutníci na třináctý ročník Svatováclavské pěší pouti. Během tří dní tak projdou z Velehradu na Svatý Hostýn.

image:Image 17/source/orig/16110_13436_0_220827-hvezdicova-pout-velehrad-05.jpg

„Neseme si s sebou svoje osobní prosby a úmysly. Putujeme však také s prosbami za církev a vlast, za mír a za pronásledované křesťany, za Svatého otce, naše biskupy a jejich poradce, za všechny, kdo u nás nesou odpovědnost za společnost, za voliče i kandidáty a zvláště za ty, kdo budou zvoleni, za dary Ducha Svatého pro ně, za hluboké duchovní stopy cyrilometodějského dědictví a letos zvláště za posvěcení rodin a rodiny v těžkostech a nové a pevné rodiny, za posvěcení kněží a všechny kněze v těžkostech a nová kněžská a duchovní povolání,“ říká iniciátor pouti Mons. Jan Peňáz a dodává: „Modlíme se i za dárce jednotlivých zastavení, za duše svěřené a duše v očistci.“

Pondělí 26. září, Velehrad – Napajedla (22 km)

10.00 mše svatá v kapli matky Unie, odchod po Anděl Páně u papežského kříže (nakládání a zápis od 9 hod.)
nocleh v tělocvičně v klášteře v Napajedlích, večeře na faře

Úterý 27. září, Napajedla – Štípa (21 km)

adorace v kostele – zastávka u sv. Zdislavy v Oldřichovicích a Na Kaménce u Svaté vody
18.00 mše svatá v poutním kostele ve Štípě
nocleh v Sokolovně v tělocvičně, večeře na faře

Středa 28. září‚ Štípa – Svatý Hostýn (18 km)

pobožnost v kostele, zastávka u Panny Marie v Lukovečku
14.45 mše svatá v bazilice
občerstvení soukromě, pak odjezd

Zdroj: www.poutnik-jan.cz

Život z víry

image:Image Mission Possible
Mission Possible Otto Neubauer
image:Image V co nevěří generace Z
V co nevěří generace Z
image:Image Jak zabít Ježíše?
Jak zabít Ježíše? Phillippe Lefebvre
image:Image Proměněné sny