Svatý Hostýn se opět připojí k celosvětové modlitební štafetě za kněze

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace31. 5. 2023, 9.29

Na víc než třech tisících poutních míst celého světa se v pátek 16. června 2023, o slavnosti Nejsvětějšího srdce Ježíšova, budou věřící modlit růženec za posvěcení kněží – a jedním z nich bude také Svatý Hostýn. Modlitba růžence světla zde začne ve 12.15 a předcházet jí bude mše svatá na tentýž úmysl.

image:Image 32/source/orig/31680_24211_0_ruzenec-op.jpg

Setkání, které iniciovala organizace WorldPriest, je součástí celosvětové růžencové štafety. Ta bude 16. června probíhat celých čtyřiadvacet hodin a po celém světě.

Své požehnání této akci zaslal prostřednictvím kardinála státního sekretáře také papež František. „Svatý otec se modlí, aby naše blahoslavená Matka vždy vedla a chránila všechny kněze. Jeho Svatost s láskou a vděkem svěřuje kněze i všechny, kdo se připojí k této iniciativě, do přímluvy Panny Marie, Královny posvátného růžence, a s radostí uděluje své apoštolské požehnání jako znamení milosti a pokoje,“ napsal pořadatelům kardinál Pietro Parolin.

Podle pořadatelů je růžencová štafeta příležitostí k prosbě za kněze: „Modlíme se, aby jim Bůh skrze naše modlitby žehnal a zahrnul je svými milostmi, aby prostřednictvím tohoto celosvětového společenství pocítili naši vděčnost a podporu a také aby vytrvali v jednotě s Kristem a jeho církví a svěřené Pánovo stádce bezpečně vedli až na pastviny v Božím království,“ vysvětlila Marion Mulhallová z organizace WorldPriest.

Setkání s modlitbou za kněze bude na Svatém Hostýně zahájeno v 11.15 mší svatou v bazilice, růžencová štafeta pak začne ve 12.15 a její součástí bude i modlitba, kterou pro tuto příležitost vytvořil emeritní papež Benedikt XVI. Připojit se lze také on-line, prostřednictvím kamery ze svatohostýnské baziliky.

Život z víry Řeholní život

image:Image Být pastýřem
Být pastýřem Dan Drápal
image:Image Den se již nachýlil