Světový den misií

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace3. 10. 2023, 8.51

Světový den misií (Misijní neděle) letos vychází na neděli 22. října. V církvi se slaví vždy předposlední říjnovou neděli již od roku 1926, kdy byl vyhlášen papežem Piem XI. Motto letošní Misijní neděle zní: “Kráčejme po cestě s hořícím srdcem” (srov. Lk 24, 13-35).

image:Image 43/source/orig/42482_27598_0_image.jpg

Během Misijní neděle se všichni společně modlí a finančně přispívají do světového fondu solidarity, ze kterého jsou podporovány projekty na pomoc potřebným a mladým církvím ve všech kontinentech skrze Papežské misijní dílo šíření víry (PMD ŠV).

Údaje pro odeslání sbírek na šíření víry: číslo účtu 72540444/2700, VS – 10 Podpora základní světové misijní činnosti Církve, Misijní neděle. Za Vaše dary a modlitby ze srdce děkujeme!

Papež František ve svém Poselství ke Světovému dni misií mimo jiné píše:

“K misijnímu působení může přispět každý z nás: modlitbou, činností, obětováním finančních prostředků i utrpení a vlastním svědectvím. Papežská misijní díla jsou vhodným nástrojem, který usnadňuje koordinaci misijní spolupráce na duchovní i hmotné úrovni. Proto je sbírka během Světového dne misií věnována Papežskému dílu šíření víry.”

“Prvním a hlavním zdrojem misijního poslání jsou lidé, kteří poznali vzkříšeného Krista v Písmu a v eucharistii a nesou ve svém srdci jeho oheň a ve svém pohledu jeho světlo. Oni mohou svědčit o životě, který nikdy nekončí, ani v těch nejobtížnějších situacích a nejtemnějších chvílích.”

Celé Poselství papeže Františka ke Světovému dni misií naleznete zde

Národní ředitel Papežských misijní děl v ČR k ve svém Dopise k Misijní neděli píše:

“Dovolte mi, abych Vám upřímně poděkoval za modlitby a veškerou podporu papežských misií v loňském roce. Díky Vaší štědrosti jsme mohli pomoci chudým lidem v šesti zemích čtyř kontinentů částkou více než 17,7 milionů korun. Pomáháme tak v Zambii, Bangladéši, Indii, Srí Lance, Papui Nové Guynei a Paraguayi s pastoračními a edukačními projekty. Podporujeme katechisty, stavby a opravy kostelů a kaplí. Pomáháme lidem zlepšovat životní podmínky a podporou řeholních kongregací a diecézních organizací podáváme pomocnou ruku všem potřebným.”

“Vykročme s hořícím srdcem, otevřenýma očima a kráčejícíma nohama, abychom zapalovali Božím slovem srdce ostatních lidí, otevírali jejich oči pro Ježíše v eucharistii a všechny pozvali, aby kráčeli společně na cestě míru a spásy, kterou Bůh daroval lidstvu v Kristu.”

Celý Dopis národního ředitele Papežských misijních v ČR k Misijní neděli najdete zde

Jako každý rok připravila Papežská misijní díla u příležitosti Světového dne misií materiály, které můžete využít při propagaci i oslavách Misijní neděle u vás ve farnosti.

Život z víry Pastorace

image:Image Příběhy s úsměvem i slzou v oku
Příběhy s úsměvem i slzou v oku Martin Tarzicius Motyčka
image:Image Stvořeni k lásce
Stvořeni k lásce Michael Schmitz
image:Image Co je člověk?
Co je člověk?
image:Image Dnes ke mně mluví