Teologická fakulta otevírá další kurz spirituality pro veřejnost

Autor: Pavel Ambros Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace12. 9. 2022, 11.19

V rámci celoživotního vzdělávání nabízí Katedra pastorální a spirituální teologie Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci nové kurzy v cyklu přednášek „Večerní studium spirituality“. Přednášky budou probíhat každé úterý večer od 11. října do 13. prosince 2022 v aule teologické fakulty (Univerzitní 22).

image:Image 17/source/orig/16255_13588_0_modlitba-ruzenec.jpg

Kurz je otevřený pro všechny zájemce ze široké veřejnosti, absolvování předchozích kurzů není podmínkou. Přihlášku je třeba podat do 11. října. Kurz pomáhá prohlubovat zkušenost osobního duchovního života a dává podněty pro jeho zrání. V případě, že se přednášky nebudou moci kvůli pandemii konat prezenčně, je připravena distanční forma.

Dr. Luisa Karczubová bude hovořit o osvědčených zásadách křesťanské spirituality v praxi duchovního života (17.35–18.20), doc. Michal Altrichter o aplikaci pojmů svoboda, osobní setkání, život s Bohem, manipulace, milost, modlitba, důvěra, rozlišování teologii (18.30–19.15) a P. Pavel Ambros o pozitivní praxi v duchovním životě z hlediska tradic křesťanského Východu (19.20–20.05).

Podrobné informace a přihlášku naleznete na adrese www.cmtf.upol.cz

Život z víry Spiritualita

image:Image Za církev obnovenou a ekumenickou
Za církev obnovenou a ekumenickou Robert Svatoň