Tiskoví mluvčí biskupských konferencí Evropy se setkali v Tiraně

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace13. 6. 2022, 11.55

Albánie hostila od 9. do 11. června 2022 zástupce evropských zemí, kteří mají v rámci jednotlivých biskupských konferencí na starosti komunikace. Českou biskupskou konferenci na jednání organizovaném CCEE reprezentovala Monika Klimentová, vedoucí tiskového střediska. Hlavními tématy setkání byly výzvy pro církev v souvislosti s válkou na Ukrajině a probíhající synoda o synodalitě.

image:Image 13/source/orig/12759_Snímek_obrazovky_2022-06-13_v 11_42_00.png

"V této době musíme vydávat křesťanské svědectví lásky, naslouchat a přijímat nejen slovy, ale i srdcem a skutky. Válka se dotýká každého z nás, nemůžeme si na ni zvyknout ani se od ní odvrátit a všechny nás vyzývá k synodalitě, která je vzájemným nasloucháním a solidaritou," shrnul Mons. Nuno Bràs, biskup zodpovědný v rámci CCEE za oblast komunikace, závěry setkání tiskových mluvčích biskupských konferencí v Tiraně.

Po necelé tři dny měli účastníci možnost hovořit o probíhajícím synodálním procesu, dozvědět se, co již v jednotlivých biskupských konferencích v rámci synody proběhlo, ale také debatovat o výzvách pro církev v souvislosti s válkou na Ukrajině. Setkání se účastnili i hosté, Nataša Govekar, ředitelka teologicko-pastoračního odboru vatikánského dikasteria pro komunikaci a P. Giulio Albanese Comboni, misionář, spisovatel a novinář.

"Setkání bylo velmi zajímavé, protože jsme měli možnost hovořit o problémech a výzvách dnešní doby z různých úhlů pohledu. Vždy je také velmi přínosné se osobně setkat s kolegy z jiných zemí a vyměnit si zkušenosti z naší práce, kterou vykonáváme sice v rozdílných podmínkách a prostředí, ale vždy je dost podobná," komentuje setkání v Tiraně Monika Klimentová, vedoucí tiskového střediska ČBK.

Život z víry Média

image:Image Spánkový manuál s ilustracemi Jana Heraleckého
Spánkový manuál s ilustracemi Jana Heraleckého Max Kašparů
image:Image Jezuitský návod (téměř) na všechno
Jezuitský návod (téměř) na všechno James Martin
image:Image Proč máme strach ze smrti?
Proč máme strach ze smrti? Jana Sieberová
image:Image Kvítky svatého Františka