Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Tomáš Halík vede exercicie rakouských biskupů a představí svou knihu v Itálii

Autor: Mons. Tomáš Halík Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace22. 11. 2022, 18.18
TiskTisk

Letošní duchovní cvičení Rakouské biskupské konference ve dnech 21.-25. listopadu vede český kněz a teolog P. Tomáš Halík. Exercicií, která se konají v benediktinském klášteře St. Lambert, se účastní všichni rakouští biskupové včetně kardinála Christopha Schönborna. Zaměřené jsou na spirituální a teologické aspekty synodální reformy.

image:Image 20/source/orig/19711_halik.jpg
Foto: Martina Řehořová/Člověk a Víra

V následujícím týdnu mons. Halík představí italské vydání své knihy Odpoledne křesťanství přednáškami v Milánu, Florencii a Římě. Na slavnostním uvedení knihy na Papežské lateránské univerzitě v Římě promluví například prefekt Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji kardinál Michael Czerny nebo prezident univerzitního Institutu Jana Pavla II. Philippe Bordeyne.

Knihu Tomáše Halíka vydává italské nakladatelství Vita e Pensiero. V minulosti se dočkala překladů a vydání v Polsku, Německu a Portugalsku. V příštím roce má být publikována v dalších sedmi jazycích včetně ukrajinštiny a korejštiny. 

Focusy

Spiritualita

Mohlo by vás zajímat

image:Image Velký objev
Velký objev Ulf Ekman, Birgitta Ekmanová
Cena: 107 Kč
image:Image Filemonovi
Filemonovi Adrien Candiard
Cena: 179 Kč
image:Image Ignaciánská spiritualita a tradice Východu
Ignaciánská spiritualita a tradice Východu Javier Melloni Ribas, Samuel Prívara
Cena: 259 Kč
image:Image Ježíšovy cesty III.
Ježíšovy cesty III. František Mráček
Cena: 113 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou