Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Třetí Světový den prarodičů a seniorů je 23. července 2023

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace29. 6. 2023, 12.10
TiskTisk

AKTUALIZOVÁNO | „Vám, mladým, kteří se připravujete na odjezd do Lisabonu nebo kteří zažijete Světový den mládeže ve svém bydlišti, bych rád řekl: Než vyrazíte, jděte navštívit své prarodiče, navštivte osamělého, staršího člověka!“ Výzvou k mladým se obrací papež František ve svém poselství ke III. Světovému dni prarodičů a seniorů, který se uskuteční v neděli 23. července 2023. Český překlad poselství i modlitby je níže v článku.

image:Image 38/source/orig/37705_papez-frantisek-a-seniori-1-450x450.jpg

Jen několik dní před zahájením dnů mládeže v Lisabonu bude pohled církve a papeže Františka upřen právě na staré a zralé. Letos hlava katolické církve zvolila motto ze sv. Lukáše: „Jeho milosrdenství je od věků na věky.“ (Lk 1,50) 

„Církev i společnost je potřebují, protože svěřují přítomnosti minulost, která je potřebná k budování budoucnosti. Važme si jich, nezbavujme se ani jejich společnosti, ani je nezbavujme té naší. Kéž nikdy nedopustíme, aby staří lidé byli odvrženi!“ „Pán si …především přeje, abychom starší lidi neopouštěli a neodstrkovali na okraj života, jak se to v naší době až příliš často tragicky děje„, uvádí v Pastýřském listu papež František.

Materiály ke stažení k oslavám jsou na webu rodiny.cz.

Papež v roce 2022 u příležitosti první mezinárodní konference o pastoraci seniorů nazvané „Bohatství mnoha let života“ uvádí: „…stáří není čas na odpočinek, ale šance na nové poslání ve světě“. Jsme zváni prožít ve farnostech oslavu svátku prarodičů a seniorů, aby se nikdo cítit osamocený a zbytečný.

Apoštolská penitenciárie v souvislosti se Světovým dnem prarodičů a seniorů, který papež František ustanovil na čtvrtou neděli v měsíci červenci, nabízí příležitost k získání plnomocných odpustků, více zde.

MODLITBA K III. SVĚTOVÉMU DNIPRARODIČŮ A SENIORŮ 2023

Český překlad poselství Svatého otce k dni prarodičů je ke stažení na tomto odkazu: https://cbk.cirkev.cz/dokumenty/poselstvi-ke-svetovemu-dni-senioru-a-prarodicu_258

Focusy

Život z víry

Mohlo by vás zajímat

image:Image Dělat těžké věci
Dělat těžké věci Alex Harris, Brett Harris
Cena: 206 Kč
image:Image Jak se žije v semináři
Jak se žije v semináři Tomáš Kutil
Cena: 269 Kč
image:Image Umění důvěrnosti
Umění důvěrnosti Michal Altrichter
Cena: 135 Kč
image:Image O málo menší než andělé
O málo menší než andělé Marek Vácha
Cena: 91 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou