Tři králové v českobudějovické diecézi hlásí rekordní výtěžek

Zdroj:Biskupství českobudějovickéBiskupství českobudějovické
Rubrika: Domácí,Českobudějovická diecéze
Datum publikace1. 3. 2022, 15.59

Příspěvky z pokladniček Tříkrálové sbírky jsou sečteny. V neděli 16. ledna 2022 ukončili po celé republice koledníci svoji dvoutýdenní pouť se zapečetěnými kasičkami, nicméně sbírka pokračovala ve virtuálním prostředí v podobě online koledy až do 31. ledna. Celkem se do zapečetěných pokladniček po celé českobudějovické diecézi a díky bezhotovostním darům podařilo vybrat rekordních 9 127 139 Kč.

image:Image 9/source/orig/8693_5188_0_trikralova-sbirka-2022_3_web.jpg
Tradiční nápis od třech králů – Kriste, požehnej toto obydlí
Zbyněk Novotný

“Za celou dobu trvání Tříkrálové sbírky v českobudějovické diecézi byl rekordní nejen letošní výtěžek, ale také množství zapečetěných kasiček, a to celkem 2 028. Díky všem koledníkům a štědrým dárcům se povedlo vybrat zhruba o 625 tisíc Kč více než v roce předloňském, kdy jsme koledníky v ulicích mohli potkat naposledy,” upřesňuje diecézní koordinátorka Tříkrálové sbírky Marie Vaňo. Tradiční koleda v ulicích měst, do které se zapojilo přes 3 500 koledníků, a obcí byla doplněna tzv. statickými kasičkami, které byly umístěny například v obchodech, na úřadech, v kostelích či firmách. Pro ty, kteří nepotkali koledníky, byla k dispozici online podoba sbírky. Dárci měli možnost přispět také bezhotovostní platbou, DMS nebo přes Online koledu.

Téměř 1,5 milionu Kč vybrala Charita České Budějovice. “Vybrané peníze budou použity na nákup automobilu pro naše pečovatelky, aby i nadále mohly dojíždět za svými klienty. Nakoupíme také školní pomůcky a další materiály pro programy Nízkoprahového klubu V.I.P., který je určen pro děti a mládež ze sociálně vyloučených lokalit,” informuje Markéta Králová, která koordinuje sbírku za Charitu České Budějovice.

Rozpečeťování kasiček a sčítání příspěvků; Foto: Zbyněk Novotný

Štědří byli lidé také ke koledníkům z Charity Pelhřimov a Strakonice. Ve Strakonicích, stejně jako v Českých Budějovicích, se tak mohou těšit na nové auto. Oproti tomu v Pelhřimově je jako každý rok výtěžek v první řadě určen na přímou pomoc lidem z regionu, kteří se ocitli v nouzi. A jak říká tamní koordinátorka sbírky, v současné době jich bohužel není málo. Peníze vybrané v rámci tohoto ročníku dále podpoří provoz pelhřimovské Charitní záchranné sítě, jejíž pracovnice rodinám ve špatné finanční situaci, samoživitelům a lidem bez domova pomáhají jak potravinami, drogerií a oblečením, tak poradenstvím a podporou při řešení jejich problémů.

Pomyslným největším „skokanem roku“ se stala Charita Tábor. Právě na Táborsku se po sečtení všech příspěvků vyšplhala částka v porovnání s rokem 2020 na dvojnásobek, celkem 436 224 Kč. Raduje se i Adéla Novotná, která zde měla sbírku na starosti: „Finanční prostředky zde pomohou lidem bez domova a v tíživé životní situaci. Dále výtěžek využijeme na rozvoj a zkvalitnění sociálních služeb Charity Tábor a z části podpoříme naše Dobrovolnické centrum.“

Více informací o sbírce a využití vybraných finančních prostředků naleznete na webu www.dchcb.cz/trikralova-sbirka/ nebo na webu Tříkrálové sbírky www.trikralovasbirka.cz.

Charita

image:Image Populismus pro začátečníky
Populismus pro začátečníky Nina Horaczek, Walter Ötsch
image:Image Křesťanství, vztahy a sex
Křesťanství, vztahy a sex Jeroným Klimeš
image:Image Upalování čarodějnic a inkvizice
Upalování čarodějnic a inkvizice Pavel Mráček
image:Image Sebevražda... a jak dál?!
Sebevražda... a jak dál?! Alena Scheinostová