Třicet let s oderskou přehlídkou církevních škol

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace19. 3. 2024, 9.20

V Odrách začíná 30. Celostátní přehlídka církevních škol v umělecké a zájmové činnosti. Do města přijíždějí talentovaní studenti církevních základní a středních škol, aby se navzájem inspirovali a sdíleli radost z hudby, divadla i výtvarného umění. Dorazí také režisér a herec Jiří Mádl, který se před lety přehlídky zúčastnil jako jeden ze studentů.

image:Image 54/source/orig/53299_34726_0_nvrh_bez_nzvu_5.jpg

Oderská přehlídka má dvě těžiště – jednak scénu v Dělnickém domě, kde studenti na pódiu hrají, tančí i zpívají. Druhým dějištěm je ale také samotná církevní škola, kde hosté spolu s místními oderskými studenty tráví volný čas. Třídenní múzický maraton začíná v úterý 19. března a potrvá do čtvrtečního večera. Co neminout z programu?

Galaprogramy

Ty nejzdařilejší momenty z přehlídky si může každý zájemce prohlédnout při závěrečném Galaprogramu. Ten začne ve čtvrtek 21. března od 17 hodin v oderském Dělnickém domě. Celý program přehlídky najdete ZDE.

Výstava „Spolu a společně tvoříme“

Přehlídka má i svou výtvarnou součást. Od 19. března až do 30. dubna mohou zájemci obdivovat studentskou kreativitu v prostorách Městské galerie Odry. Umění ve městě promluví i do veřejného prostoru. Instalace „Kudy spolu chodíme“ ukáže návštěvníkům Oder pomocí kreativně vyrobených směrovek cestu z vlakového a autobusového nádraží k církevní škole. Více ZDE.

Mysterium světla s Víťou Marčíkem

Pašijový příběh ve středu 20. března neopakovatelně rozehraje známý divadelník Víťa Marčík. Události posledních hodin Ježíšova života a zprávu o Vzkříšení ztvární ve středu od 18 hodin v oderském kostele sv. Bartoloměje.

Večer chval a další duchovní impulsy

K oderské přehlídce patří také duchovní program. Ve středu 20. března do Oder přijede chválová skupina Celým srdcem, která povede od 20 hodin modlitbu v kostele sv. Bartoloměje.

Studenti se také mohou účastnit bohoslužeb. Tu závěrečnou s nimi bude slavit biskup Martin David – ve čtvrtek 21. března od 14.30 v kostele sv. Bartoloměje.

Beseda s Jiřím Mádlem

Známý režisér a herec Jiří Mádl se před lety sám přehlídky zúčastnil jako jeden ze studentů církevní školy. Teď se do Oder vrátí při třicátém ročníku přehlídky. Beseda se chystá ve čtvrtek 21. března od 15.45 v Kuželně Dělnického domu.

Život z víry Církevní školství

image:Image Rýn se vlévá do Tibery
Rýn se vlévá do Tibery Ralph M. Wiltgen
image:Image Místní jména v českých překladech Starého zákona