Tříkrálové akce připravované v plzeňské diecézi

Zdroj:Diecéze plzeňskáDiecéze plzeňská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Plzeňská diecéze
Datum publikace3. 1. 2024, 16.02

Koledování pro Tříkrálovou sbírku proběhne ve dnech 1.–14. ledna 2024. V obcích a městech plzeňské diecéze se připravuje řada místních zahájení a další doprovodných akcí. Do několika z nich se zapojí biskup plzeňský Tomáš Holub. Přinášíme jejich stručný přehled.

image:Image 49/source/orig/48658_31403_0_jst-3568-nef-dxo-deepprime_cropped.jpeg

Ve středu 3. 1. dopoledne zahájil biskup plzeňský Tomáš Holub Tříkrálovou sbírku v Karlových Varech za účasti hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a primátorky Karlových Varů Andrey Pfeffer Ferklové. Slavnostní zahájení sbírky spojené s požehnáním koledníkům proběhlo u Hlavní pošty. Poté spolu tři králové vyšli na koledu Kraje + Města + Biskupství.

Ve čtvrtek 4. 1. proběhne od 16 hodin zahájení Tříkrálové sbírky v mázhauzu plzeňské radnice a otec biskup posléze požehná koledníkům v katedrále sv. Bartoloměje. V pátek 5. 1. pak vyrazí na koledu Kraje + Města + Biskupství v Plzni, a to spolu s hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem a plzeňským primátorem Romanem Zarzyckým.

Oblíbený Tříkrálový koncert můžete letos na ČT1 sledovat v přímém přenosu v neděli 7. ledna od 18 hodin.

Výběr z dalších akcí v plzeňské diecézi:

• Domažlice
    • Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 6. 1. 2024 ve 13 hodin v kostele Narození Panny Marie.
  • Cheb
    • Slavnostní ekumenické zahájení Tříkrálové sbírky proběhne v pátek 5. 1. 2024 od 17 hodin v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty.
  • Chodov
    • 6. 1. 2024 od 19 hodin je v Klubovně Čtyřka na programu Tříkrálové muzicírování.
  • Jindřichovice
    • 6. 1. 2024 od 10 hodin proběhne zahájení Tříkrálové sbírky v kostele sv. Martina.
  • Karlovy Vary
    • 6. 1. 2024 od 18 hodin vystoupí na podporu Tříkrálové sbírky v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli skupina LeLeBAND – ukulele orchestr.
    • 9. 1. 2024 od 18 hodin v restauraci U Kubrychtů (Moskevská 1457) vystoupí na podporu Tříkrálové sbírky akordeonista Tomáš Mauer s tradiční hudbou z Irska, Balkánu, Bosny, Moravy apod.
  • Klatovy
    • Zahájení Tříkrálové sbírky s žehnáním koledníkům proběhne 3. 1. 2024 od 15 hodin na zahradě Domova pokojného stáří Oblastní charity Klatovy.
    • Tříkrálový koncert se uskuteční v Jezuitském kostele v Klatovech 5. 1. 2024 od 18 hodin. Vystoupí Sedmikrásky, Gospel Time, H®OŠI, Camerata a klatovská ZUŠ.
  • Plzeň
    • Po zahájení Tříkrálové sbírky 4. 1. 2024 v 16 hodin v mázhauzu plzeňské radnice bude v katedrále sv. Bartoloměje k vidění Staroplzenecký Živý Betlém. Plzeňský biskup Tomáš Holub posléze požehná koledníkům.
    • Na 6. 1. 2024 od 16 hodin je přeložen koncert na podporu Tříkrálové sbírky hudební skupiny Quo Vadis, bude se konat v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni. Měl se uskutečnit už na 2. svátek vánoční, ale z důvodu nemoci byl naplánován v novém termínu.
    • 7. 1. 2024 projde Plzní Tříkrálový pochod k Ježíšku. Začíná se na náměstí Republiky ve 14 hodin a končí se v kostele U Ježíška. Od 15 hodin zde bude také k vidění Staroplzenecký Živý Betlém, od 16 hodin začne poutní mše za doprovodu pěveckého sboru Vox imperfekta.
  • Sokolov
    • 3. 1. 2024 od 18 hodin proběhne zahájení Tříkrálové sbírky v kostele sv. Jakuba.
  • Tachov
    • Tříkrálový koncert se uskuteční 7. 1. 2024 od 15 hodin v Muzeu Českého lesa.

Charita Biskupové

image:Image Totalitám navzdory
Totalitám navzdory Vojtěch Vlček
image:Image Anonymní katolík