Tříkrálovou sbírku podpořil prezident republiky Petr Pavel

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace9. 1. 2024, 8.20

Prezident republiky podpořil největší dobročinnou sbírku v naší zemi v pátek 5. ledna na Arcibiskupství pražském, kam zavítal na pozvání arcibiskupa pražského Mons. Jana Graubnera, předsedy ČBK.

image:Image 49/source/orig/48930_foto-jiri-prinz.png
Foto: Jiří Prinz

Za zvuku zvonů, které provázejí příchod nejvzácnějších hostů, přichází hlava státu do sálu Arcibiskupského paláce, kde tři koledníci Tříkrálové sbírky z Arcidiecézní charity Praha právě zahajují svou koledu. Tři děti v kostýmech králů se zlatými korunkami na hlavách přišly i sem popřát požehnaný nový rok a požádat o podporu pro lidi v nouzi. „Bylo vidět, že nás pan prezident pozorně poslouchá. Byl velmi milý, přispěl nám do kasičky, pochválil nás a udělal si s námi fotografii,“ řekl potěšeně jeden z koledníků, dvanáctiletý Josef. Na koledování na Arcibiskupství se moc těšil. „Nikdy mi tři králové nepřišli tak důležití jako tentokrát,“ vystihl důstojnost chvíle Josef, který v Tříkrálové sbírce koleduje každoročně.

Kolednice Maruška doprovodila zpěv hrou na housle: „Měla jsem velkou trému, ale když vešel pan prezident do sálu, kde jsme zpívali, jako by vešel můj děda. Najednou s ním přišla taková milá pohoda jako doma.“

„Těší nás, že Tříkrálovou sbírku podporuje široká veřejnost i významné osobnosti naší země,“ uvedl Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha, který malé koledníky na Arcibiskupství pražské doprovázel. „Prezidentova účast v naší sbírce je výrazem solidarity a empatie vůči těm, kdo se ocitají v tíživé sociální situaci. Vždy jsme nesmírně poctěni podporou významných osob, která je povzbuzením v našem poslání pomoci potřebným. Oceňujeme prezidentův zájem o dobročinné projekty a věříme, že svým příkladem inspiruje i další k podobným činům solidarity. Společně můžeme dosáhnout více a pomoci těm, kdo naši pomoc skutečně potřebují.“

Osobnosti Charita

image:Image Novozákonní řečtina pro každého