Účastníci synody se duchovně připravují na rekolekcích v Sacrofanu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace2. 10. 2023, 12.40

Účastníci XVI. řádného shromáždění biskupské synody tráví dny od 30. září do 3. října na rekolekci v ústraní Fraterna Domus. Promluvy jsou přenášeny v přímém přenosu.

image:Image 43/source/orig/42414_cq5dam-thumbnail-cropped-750-422-1.jpeg
Vatican Media

Členové synody se od 30. září do 3. října účastní rekolekce, která předchází zahájení XVI. řádného generálního shromáždění biskupské synody 4. října. Rekolekce se koná v prostorách Fraterna Domus v Sacrofanu, asi 30 km od Říma. Účastníci synody dorazili v sobotu večer po ekumenické modlitební vigilii, v Sacrofanu zůstanou až do úterního večera.

Denní program začíná ranní modlitbou v 8:45 a krátkým rozjímáním pod vedením benediktinky Maria Ignazia Angelini. Během dopoledne mají účastníci prostor na osobní modlitbu nebo katecheze, které připravuje mj. bývalý magistr řádu dominikánů, Timothy Peter Joseph Radcliffe. Odpoledne probíhají skupinové rozhovory, rozjímání a společná mše svatá.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Synoda 2021–2024