Již 18. ročník pouti učitelů se bude konat na Svatém Hostýně 15. srpna, o slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. Zváni jsou všichni učitelé, vychovatelé i katecheté, ale také rodiče s dětmi, kteří se za učitele modlí.
Od 9 hodin je na programu mše svatá, kterou bude slavit P. Petr Káňa, školní kaplan na Arcibiskupském gymnázium v Kroměříži. Poutní setkání bude pokračovat přednáškou na téma Poklad k odhalení s podtitulem Jak můžeme ve mši čerpat posilu pro náš život a naši službu.
Účastníci budou prosit o Boží požehnání do nového školního roku pro všechny pedagogy a vzájemně se povzbudí ve své službě.