Úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na květen 2024

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace1. 5. 2024, 8.34

Svatý otec v květnovém úmyslu Apoštolátu modlitby vyzývá zvláště k modlitbě za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů. Modleme se, aby řeholnice, řeholníci a seminaristé dozrávali na své cestě povolání díky lidské, pastorační, duchovní a komunitní formaci, a stávali se tak věrohodnými svědky evangelia.

image:Image 55/source/orig/54165_24-03-19-jase-js86240.jpg
Jakub Šerých, Člověk a Víra

Úmysl papeže: Za formaci řeholnic, řeholníků a seminaristů

Obtíže formace se zařazují do širší – celosvětové – krize jakéhokoliv druhu autority, tedy krize pochopení velikosti služby a pedagogiky svobody. Nedostatek lidské formace a výchovy ve víře, nedostatek ryzího pojetí zasvěceného života, jako i nedostatek zralých osob, které by mohly být zodpovědné za společenství, a ještě více nedostatek plodných osob, které dávají vzniknout duchovnímu životu a stávají se jeho průvodci, všechny tyto „chudoby“ se přidávají k nesnázím, se kterými se potýkají formační domy. Proto potřebují naši modlitbu.

Národní úmysl: Za mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě

Modleme se, aby sportovci i diváci mistrovství světa v hokeji dostali novou inspiraci v úsilí o férový přístup k životu a o harmonii duše a těla.

„Sport nás učí hodnotě bratrství. Nejsme ostrovy: na hřišti nezáleží na tom, odkud člověk pochází, jakým jazykem nebo kulturou mluví. Důležité je odhodlání a společný cíl. Tato jednota ve sportu je mocnou metaforou pro náš život. Připomíná nám, že navzdory rozdílům jsme všichni členy jedné lidské rodiny. Sport má moc spojovat lidi bez ohledu na jejich fyzické, ekonomické nebo sociální schopnosti. Je nástrojem inkluze, který boří bariéry a oslavuje rozmanitost.“ (papež František)

Apoštolát modlitby

image:Image Modlitby doporučované sv. Ludvíkem M. Grignionem z Montfortu
Modlitby doporučované sv. Ludvíkem M. Grignionem z Montfortu
image:Image Modlitební knížka dárkové vyd.
Modlitební knížka dárkové vyd.
image:Image Matka Ustavičné Pomoci
Matka Ustavičné Pomoci