Úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na listopad 2023

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace1. 11. 2023, 8.00

Úmysl Apoštolátu modlitby je v listopadu věnovaný papeži Františkovi. Modleme se za Svatého otce, aby při plnění svého poslání i nadále s pomocí Ducha Svatého doprovázel svěřené stádo ve víře.

image:Image 44/source/orig/43156_dsc8630-varianta-2.jpg

Úmysl papeže: Za papeže

Papež František od začátku svého pontifikátu při každé příležitosti prosí o modlitbu za svou osobu. Při setkání s jezuity na Madagaskaru hovořil mimo jiné o důvodech. Jaký význam má modlitba za papeže? Papež František sám řekl, že zakouší útoky zevnitř i zvnějšku a jedině modlitba Božího lidu ho může nést. Jsou to tajemná slova, která však ukazují, jak velmi se papež František musí potýkat se silami zla. „Myslím, že papež často pociťuje tíži tohoto kříže, nazvěme to takto – protože vykonávání Petrovy služby je také kříž. A někdy máme dojem, že nejde pouze o kříž, ale že ve skrytosti, v pozadí jsou také síly zla, které mu chtějí uškodit. Je to velká tíže a extrémní tlak. (…) Všichni potřebujeme papežův živý pohled, úsměv na tváři a jasný rozmysl. Chceme, aby nám hleděl přímo do očí, byl otevřený a usměvavý. (…) Prosím Boha, aby papež měl úsměv na rtech, navzdory těžkostem a únavě. Je třeba umět skloubit dohromady modlitbu, kontemplaci a přítomnost mezi lidmi. Řekl bych,“ říká kardinál Benjamin Stella, „že papež nás učí této dimenzi kněžského života. Učí nás být muži kontemplace i akce.“

Národní úmysl: Za ty, kdo nežijí svou víru

Modleme se za ty, kdo nežijí podle svého křtu, aby je síla přijaté svátosti přivedla k činnému životu s Bohem.

„Přestane-li hudba evangelia rozeznívat naše nitro, ztratíme radost pramenící ze soucitu, něžnou lásku rodící se z důvěry, schopnost smíření, které má svůj zdroj ve vědomí, že nám bylo odpuštěno a že také my máme odpouštět. Přestane-li hudba evangelia znít v našich domovech, na našich veřejných prostranstvích, na pracovištích, v politice a ekonomice, pak jsme vypnuli melodii, která nás vybízela k boji za důstojnost každého muže a ženy.“ (Fratelli tutti, 277)

Apoštolát modlitby

image:Image Minutové modlitby pro ženy