UNICEF: Podvyživené děti v Gaze pomalu umírají před zraky celého světa

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace5. 3. 2024, 14.35

V Gaze je každé šesté dítě ve věku do dvou let těžce podvyživené a umírá, varuje humanitární organizace UNICEF a žádá o zajištění bezpečného přístupu do postižených oblastí.

Canva.com

"Dětská úmrtí, kterých jsme se obávali, jsou tady, protože pásmo Gazy sužuje podvýživa," říká Adele Khodr, regionální ředitelka pro Blízký východ a severní Afriku, která o humanitární katastrofě hovořila v rozhovorech pro mezinárodní média v návaznosti na své nedělní prohlášení.

"V nemocnici Kamal Adwan v severním pásmu Gazy zemřelo v posledních dnech údajně nejméně deset dětí na dehydrataci a podvýživu. Je pravděpodobné, že někde v jedné z mála zbývajících nemocnic v Gaze bojují o život další děti, a pravděpodobně ještě více dětí na severu vůbec nemá možnost se dostat k lékařské péči."

UNICEF spolu s dalšími mezinárodními organizacemi pro pomoc v nouzi opakovaně vyzývá k tomu, aby byl umožněn přístup do postižených oblastí. Znovu žádají o více spolehlivých přístupových tras, aby bylo možné dopravit pomoc i do severní části Gazy. Zároveň apelují na izraelské orgány, aby na přístupových cestách zaručili bezpečnost a neomezený přístup. Jedině tak bude možné vyřešit humanitární krizi, zabránit hladomoru a zachránit životy dětí.

Zdroj: Vatican News, anglická sekce

Konflikt ve Svaté zemi