V Bratislavě dnes začínají Evropské katolické sociální dny

Zdroj:Česká biskupská konferenceČeská biskupská konference
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace17. 3. 2022, 19.58

V Bratislavě se od 17. - 20. března konají 3. evropské katolické sociální dny. Více než dvě stě účastníků z celé Evropy zde bude diskutovat o naléhavých sociálních otázkách evropské společnosti. ČBK v Bratislavě reprezentují zástupci pracovní skupiny pro sociální nauku církve a také královéhradecký biskup Jan Vokál, který je místopředsedou COMECE, což je jeden z pořadatelů.

image:Image 10/source/orig/9386_6033_0_logo-ecsd.png

Po prvních dvou ročnících v Gdaňsku a Madridu se letos Evropské katolické sociální dny uskuteční ve dnech 17.- 20. března 2022 v Bratislavě. Do slovenské metropole dorazí přibližně 200 delegátů ze všech částí Evropy, kteří budou diskutovat o naléhavých výzvách, kterým dnes Evropa musí čelit, jako je a) demografická transformace a rodinný život; b) technologická a digitální transformace; c) ekologická transformace.

Zvláštní pozornost je vyčleněna i válce na Ukrajině a pandemii covid-19 a jejím následkům. V programu je také prostor na modlitbu a bohoslužbu, při kterých budeme prosit o pokoj a obrácení srdcí. V pátek 18. března promluví k účastníkům konference papež František a také prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová.

Na seznamu řečníků je mimo jiné Dubravka Šuica, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro demokracii a demografii, kardinál Michael Czerny SJ, dočasný prefekt Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji, biskup Paul Tighe, sekretář Papežské rady pro kulturu, biskup Ukrajinské řeckokatolické církve Bohdan Dzyurakh a Milan Krajniak, slovenský ministr práce a sociálních věcí.

Evropské katolické sociální dny spolupořádají Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE), Rada biskupských konferencí Evropy (CCEE) a Konference biskupů Slovenska ve spolupráci s Dikasteriem pro službu integrálnímu lidskému rozvoji.

Celý program včetně řečníků naleznete zde

Život z víry Biskupové

image:Image Znova říká Pán: Přicházím ve slávě
Znova říká Pán: Přicházím ve slávě Michal Altrichter
image:Image Prameny světla
Prameny světla Tomáš Špidlík
image:Image Proč pořád jen já?
Proč pořád jen já? Anselm Grün, Hsin-Ju Wu
image:Image Živá řeka evangelia 3.
Živá řeka evangelia 3. Pavel Ambros