V Nairobi byl zahájen druhý Panafrický katolický kongres

Autor: Tiziana Campisi Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Vatikán a zahraničí
Datum publikace18. 7. 2022, 12.44

Od dnešního dne do 22. července se v sídle Katolické univerzity východní Afriky koná iniciativa Panafrické katolické teologické a pastorační sítě věnovaná teologii, společnosti a pastoraci, jejíž první ročník se konal v roce 2019 v Nigérii. Cílem je podporovat a šířit osvědčené postupy pro zlepšení církve a společnosti.

image:Image 15/source/orig/14375_11244_0_844.jpeg

"Jít společně za vitální církev v Africe a ve světě": to je téma druhého Panafrického katolického kongresu o teologii, společnosti a pastoraci, na kterém se ode dneška 18. července až do pátku v keňském Nairobi schází více než 80 náboženských představitelů a vědců z pěti kontinentů. Setkání, které pořádá Celoafrická katolická teologická a pastorační síť, se koná na Katolické univerzitě ve východní Africe a nabízí úvahy o synodalitě, ženách, dětech a budoucnosti africké církve v rámci konferencí a workshopů. Mūmbi Kīgūtha z organizačního sekretariátu Panafrické katolické teologické a pastorační sítě vysvětluje, že konference přiblíží bohatství církve a afrického kontinentu, přičemž nabídne inkluzivní zastoupení a přivítá rozmanitost myšlenek a hlasů.

Překlenutí mezery mezi pastorační praxí a akademickou prací

Sborník, který lze sledovat online na specializovaném portálu, propaguje Sympozium biskupských konferencí Afriky a Madagaskaru (SECAM). Jako zástupci Svatého stolce se akce účastní Emilce Cuda, kosekretář Papežské komise pro Latinskou Ameriku, a otec Lucio Adrian Ruiz, sekretář Dikasteria pro komunikaci. Keňské setkání následuje po prvním kongresu, který se konal v prosinci 2019 v Nigérii. Celoafrická katolická teologická a pastorační síť si klade za cíl překlenout propast mezi pastorační praxí a multidisciplinární akademickou prací na africkém kontinentu prostřednictvím naslouchání Božímu slovu a lidem, aby inspirovala naději a proměňující víru a podporovala a rozvíjela osvědčené postupy pro zlepšení církve a společnosti.

Přeložil: Petr Vacík

Pastorace

image:Image Základy křesťanské víry
Základy křesťanské víry Jan Kabeláč