V ostravské katedrále je k vidění výstava fotografií na téma Rodina

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace12. 7. 2022, 23.12

V ostravské katedrále Božského Spasitele byla dne 8. 7. zahájena výstava fotografií se zastřešujeícím tématem Rodina. Jejími autory jsou Lucie Petrůjová, Jindřich Štreit a Oldřich Kučera. Výstava potrvá až do 31. 8.

image:Image 15/source/orig/14250_11120_0_pozvnka_rodina.jpg

Po výstavě fotografií Svědkové lidskosti, pojednávající o kněžích-mučednících z Opavska a otevřené u příležitosti 80 let od jejich úmrtí, a expozici s všeříkajícím názvem Charita na Moravě v proměnách času, je pro návštěvníky katedrály připravena výstava fotografií věnovaná rodině. Tak je ostatně i nazvána - Rodina. Autory snímků jsou Lucie Petrůjová z Centra pro rodinu a sociální péči, z. s., veřejnosti dobře známý fotograf ze Sovince Jindřich Štreit a jeho olomoucký kolega Oldřich Kučera, jehož vidění světa stojí bezesporu rovněž za zhlédnutí. Výstava je součástí projektu ŽIVÁ KATEDRÁLA 2022, který je spolufinancován statutárním městem Ostrava a Moravskoslezským krajem, a potrvá do konce prázdnin, tj. do 31. srpna.

O projektu se na farních stránkách farnosti Moravská Ostrava píše toto: „Farnost Moravská Ostrava nabízí v rámci projektu ŽIVÁ KATEDRÁLA 2022 programy pro školy a katechety. Ty jsou určeny pro žáky prvního a druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol.

Jsou připraveny názorově neutrální a seznamují žáky a studenty s dominantou Ostravy, katedrálou Božského Spasitele a to zajímavým způsobem, kdy žáci a studenti objevují tento prostor, zajímavosti a seznámí se také s historií Ostravy, s jejímž rozvojem je stavba neodmyslitelně spjata.

Pro katechety nabízíme programy určené žákům náboženství. Jsou určeny pro mladší i starší děti a umožní prohloubení znalostí o katedrále v Ostravě zajímavou formou a mohou přispět k obohacení výuky náboženství.

Délka programů je různá od 60 do 120 minut a je zdarma.

Pro zájemce je vhodné se na konkrétním termínu domluvit na tel. čísle 730 588 112.

Cílem projektu ŽIVÁ KATEDRÁLA 2022 je nabídnout škole spolupráci ve vzdělávací činnosti a s plným respektem k vyznání všech žáků zprostředkovat seznámení s katedrálou Božského Spasitele v Ostravě, která je součástí kulturního dědictví našich předků.

Projekt ŽIVÁ KATEDRÁLA 2022 je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.“

Pronásledování křesťanů Život z víry Světci dneška

image:Image A přesto říci životu ano
A přesto říci životu ano Viktor Emil Frankl
image:Image O vůli