V ostravské katedrále od neděle vystavuje spolek Člověk a Víra

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace31. 3. 2023, 7.59

Sváteční i všední život křesťanů v Česku zobrazuje putovní výstava spolku Člověk a Víra. Od Květné neděle až do 27. dubna je k vidění v ostravské katedrále Božského Spasitele.

image:Image 27/source/orig/26211_22498_0_00063.jpg

Bezmála 70 velkoformátových fotografií spojuje to, že vznikly v loňském roce. Návštěvník výstavy tak na panelech na obou krajích katedrály získá přehled o tom, čím převážně katoličtí křesťané žili v roce 2022. Zastoupeny budou různé české, moravské i slezské regiony a je docela možné, že se na některé fotografii někdo z příchozích najde. Právě v ostravsko-opavské diecézi má totiž spolek fotografů velmi silné zastoupení.

Výstavu zahájí na Květnou neděli slavnostní vernisáž. Po mši svaté, které bude předsedat biskup Martin David se mikrofonu ujmou fotografové a přiblíží fungování spolku. O hudební doprovod se postarají violoncellistka Paulína Glacová a klavíristka Anežka Gebauerová.

Katedrála Božského Spasitele je pro návštěvníky otevřená od úterý do soboty od 8.15 do 12.15 a pak odpoledne od 13.15 do 17.15. V neděli je pak hlavní chrám diecéze přístupný od 13.00 do 18.00. Více na webu: https://www.cav-vystava-ostrava.cz/

Život z víry Kultura

image:Image Eucharistie
Eucharistie Tomáš Špidlík