Varování pro dárce: Ověřte si číslo sbírkového účtu Charita pro Ukrajinu

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace9. 3. 2022, 14.04

Charita Česká republika zaznamenala pokus o zfalšování sbírkového účtu Charita pro Ukrajinu. Na internetu se objevila výzva pomoci Ukrajině jménem Charity s nesprávným číslem účtu. Z tohoto důvodu jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

image:Image 10/source/orig/9080_rupixen-com-Q59HmzK38eQ-unsplash.jpg
(Ilustrační foto: www.unsplash.com)

Prosíme všechny dárce, aby si ověřovali čísla sbírkových účtů a příslušné variabilní symboly na webových stránkách Charity Česká republika www.charita.cz, případně telefonicky či mailem dle kontaktů uvedených na charitním webu.

Pomoci Ukrajině můžete prostřednictvím našeho sbírkového účtu č. 55660022/0800, variabilní symbol 104, vedeného u České spořitelny.

Na pomoc lidem, postiženým válkou na Ukrajině, můžete přispět též přes QR kód, uvedený na webu či na statických pokladničkách, případně je možné pomoci také zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90.

Děkujeme, že spolu s námi pomáháte!

Válka na Ukrajině Charita

image:Image Dědictví otců