Velikonoce na obrazovkách ČT

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Domácí
Datum publikace13. 4. 2022, 12.45

Přinášíme přehled náboženských pořadů České televize pro Velikonoce 2022.

image:Image 11/source/orig/10420_20201224172126-toci-toc8990.jpg
Tomáš Cigánek, Člověk a víra

Velký pátek 15. 4.

Velkopáteční bohoslužba 2022, ČT2, 11:00

Evangelický farář Miroslav Erdinger mluví o duchovních záležitostech tak, aby mu rozuměli i lidé, kteří se v kostele objeví jen výjimečně. Pojďte s ním prožít Velký pátek!

Velikonoční neděle 17. 4.

Cesty víry, Otec plukovník, ČT2, 05:00
Na náramenících vojenské uniformy má znaky hodnosti plukovníka, miluje fotbal a zůstává celou svou duší knězem – hlavní kaplan Armády ČR Jaroslav Knichal (2020).

Uchem Jehly, ČT2, 5:30
Setkání Zbigniewa Czendlika s řádovou sestrou Martou Lucií Cincialovou, proděkankou Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého.

Velikonoční bohoslužba, ČT2, 9:30
Velikonoční neděle je největším křesťanským svátkem v roce. Křesťané oslavují vzkříšení Ježíše Krista. Česká televize připravila na tento den přímý přenos slavnostní mše z chrámu svatého Tomáše v Brně. Záznam přenosu můžete vidět díky iVysílání. Bohoslužbu celebroval farář Mons. Dr. Jan Mráz.

Křesťanský magazín, Velikonoční speciál Křesťanského magazínu, ČT2, 10:45
Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

Sváteční slovo historika a teologa Martina Chadimy, ČT2, 11:10
Publicista, historik, pedagog a duchovní Církve československé husitské Martin Chadima se zamýšlí nad tím, jak pro moderního člověka přeložit církevní výraz "velikonoční naděje".

Cesty víry, Nebem překvapována, ČT2, 11:20
Pěvecký sbor Ireny Szurmanové přichází v době největších křesťanských svátků s koncertním programem nazvaným "Nebem překvapená". Jde o osobní vyprávění Marie Magdaleny o setkání s Ježíšem Kristem.

Urbi et Orbi, ČT2, 11:55
Velikonoční požehnání papeže Františka. Projev spojený s požehnáním Urbi et Orbi patří k nejvíce sledovaným a citovaným proslovům globálních lídrů. Hlava katolické církve v něm upozorňuje na místa, kde jsou pošlapávána lidská práva a dějí se krutosti a bezpráví.

Každý krok se počítá, ČT2, 15:40

Popularita poutní cesty do Santiaga de Compostela stále roste. Čtyři velké české poutní příběhy inspirovaly i nového poutníka, který se teprve vydává na svou 320kilometrovou dlouhou pouť. Dostává se mimo svou komfortní zónu a poznává nejen kouzlo poutnictví, ale i sám sebe.

Půst a Velikonoce Média

image:Image Postní promluvy