Video k šedesátému výročí zahájení druhého Vatikánského koncilu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Videa a podcasty
Datum publikace11. 10. 2022, 12.12

Uběhlo šedesát let od zahájení druhého Vatikánského koncilu, jehož zasedání otevřel papež Jan XXIII. ve Vatikánské bazilice 11. října roku 1962. Na témže místě dnes odpoledne zazní úryvky z úvodní promluvy tohoto papeže při zahájení koncilních prací – „Gaudet Mater Ecclesia“ – a ze čtyř koncilových konstitucí. Dnes od 17 hodin bude papež František předsedat mši svaté, zakončené světelným procesím.

Papež František Liturgie a bohoslužby

image:Image Hlavní společné modlitby a mešní řád
Hlavní společné modlitby a mešní řád
image:Image Hymny - denní modlitba církve