Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Vigilie s papežem se podle odhadů účastnilo 1,5 milionu mladých lidí

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace6. 8. 2023, 8.20
TiskTisk

Odhadem 1,5 milionu mladých se včera shromáždilo v lisabonském Parku Tejo na večerní modlitební vigilii s papežem Františkem, který vyzval účastníky Světového dne mládeže, aby se stali kořeny radosti v životech druhých a na cestě životem čerpali z Ježíšovy lásky. Poutníci v parku přespali, aby se dnes mohli na stejném místě účastnit bohoslužby, které bude předsedat Svatý otec. Živý přenos můžete sledovat od 10 hodin na programu ČT2 nebo na TV Noe, která pokrývá celý program Světových dnů mládeže.

image:Image 39/source/orig/38321_cq5dam-web-800-800-173.jpeg
Foto: Vatican Media

Od časného sobotního rána zaplňoval třídu Dom Joo II. a přilehlé ulice v jižní části Lisabonu stálý a rostoucí proud poutníků, kteří přicházeli na vigilii a závěrečnou mši s papežem Františkem do Parku Tejo. 

Svatý otec se i při proslovu odchýlil opět od připravené promluvy a v improvizovaném proslovu požádal účastníky, aby si vzpomněli na osoby, které v jejich vlastním životě působily jako paprsky světla. "Našli jste tváře, našli jste příběhy?" zeptal se. "Tuto radost, která z těchto kořenů vycházela, máme rozdávat. Protože máme kořeny radosti. A i my můžeme být pro druhé kořeny radosti."

"Prosím vás, vás, kteří jste zde, kteří jste se přišli setkat, abyste hledali Kristovo poselství, abyste hledali krásný smysl života: Ptám se vás: Necháte si to pro sebe, nebo to přinesete druhým?"

Na závěr svého krátkého vystoupení papež František zástupům řekl: "Zanechávám vám tuto myšlenku: Když upadnete, vstaňte. Choďte s cílem, trénujte každý den v životě. Nic v životě není zadarmo, za všechno se platí. Jen jedna věc je zdarma: Ježíšova láska. Takže s touto bezplatnou věcí, kterou máme, s Ježíšovou láskou, a s touhou kráčet, kráčejme s nadějí, dívejme se na své kořeny a jděme vpřed, beze strachu."

Po papežově promluvě následovala eucharistická adorace. 

Zdroj: CNA, ČTK
Focusy

Papežské cesty Papež František Světové dny mládeže Mladí v církvi

Mohlo by vás zajímat

image:Image Hory a údolí života
Hory a údolí života Anselm Grün
Cena: 168 Kč
image:Image Dělat těžké věci
Dělat těžké věci Alex Harris, Brett Harris
Cena: 206 Kč
image:Image Here It Comes (Nevyžádané rady mládeži)
Here It Comes (Nevyžádané rady mládeži) Marek Vácha
Cena: 221 Kč
image:Image Řád není všechno (2xCD- MP3)
Řád není všechno (2xCD- MP3) Jordan B. Peterson
Cena: 404 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou