Vydejte se na vánoční pouť ke štípskému Jezulátku

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace21. 12. 2021, 7.00

Poutní místo Štípa je známé zejména díky zázračné sošce Madony, ke které po staletí přicházejí poutníci. Pro ni začal slavný Albrecht z Valdštejna budovat současnou svatyni a sochu je tak možné vidět na hlavním oltáři. V období Vánoc ale poutníci přicházejí spíš na vánoční pouť ke štípskému jezulátku…

image:Image 7/source/orig/6264_2143_stipa-jezulatko_cropped_993x558.png

Jedno malé je možné spatřit v betlémě, který je vystaven v boční kapli. To druhé, mnohem větší, je před oltářem. V kostele si lze také vzít domů betlémské světlo, které do Štípy dorazilo až ze samotného Betléma – z města, kde se narodil Kristus.

Půlnoční mše ve Štípě začne ve 23.00 a ze Zlína je na tuto mši zajištěn speciální autobus č. 36x s odjezdem od Sportovní haly ve 22.04, po půlnoční pojede zpět do Zlína. Pro děti bude ještě speciální „půlnoční“ mše již v 15.00.

Kostel je ve sváteční dny otevřen od 13.00 do 18.00. Srdečně všechny zveme na vánoční pouť do Štípy!

Zdroj: www.stipa.cz

Advent a Vánoce

image:Image Vánoční rozjímání
Vánoční rozjímání Anselm Grün