Výročí blahoslavené Restituty Kafkové v roce 2023

Zdroj:Biskupství brněnskéBiskupství brněnské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Brněnská diecéze
Datum publikace21. 3. 2023, 10.20

V letošním roce si připomínáme dvě výročí spojená s brněnskou rodačkou, blahoslavenou řeholní sestrou Marií Restitutou Kafkovou. Ve čtvrtek 30. března 2023 uplyne 80 let od její popravy (30. března 1943) a v červnu to bude 25 let od jejího blahořečení - 21. června 1998 ji ve Vídni prohlásil za blahoslavenou papež Jan Pavel II.

image:Image 26/source/orig/25605_restituta1.jpg

V předvečer její popravy ve středu 29. března 2023 v 18.00 hodin bude biskup Vojtěch Cikrle předsedat bohoslužbě v kostele v Brně-Lesné, který nese její jméno. Sestru Restitutu připomínají v jihomoravské metropoli i další místa: v Husovicích v Dukelské ulici stojí rodný dům bl. Restituty (Heleny Kafkové) , který ji připomíná pamětní deskou, a v rodných Husovicích je po ní také pojmenovaný park, v němž má být z iniciativy brněnského magistrátu umístěna její socha.

Životopis Restituty Kafkové je zde https://www.biskupstvi.cz/kafkova-restituta

Liturgie a bohoslužby Světci dneška

image:Image Co bylo po zrušení Tovaryšstva Ježíšova?
Co bylo po zrušení Tovaryšstva Ježíšova? Leopold Škarek
image:Image Celý rok s Aničkou