Výzva poutním místům Panny Marie Fatimské k modlitbě za obrácení Ruska

Zdroj:Catholic News Agency - EuropeCatholic News Agency - Europe
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace11. 3. 2022, 13.48

P. Andrzej Draws, rektor poutního místa Panny Marie Fatimské v Krisovyči na západní Ukrajině, v reakci na rozsáhlou ruskou invazi na Ukrajině vyzval všechna světová poutní místa zasvěcená Panně Marii Fatimské, aby se tuto neděli 13. března spojila v modlitbě za obrácení Ruska.

image:Image 10/source/orig/9181_Our_Lady_of_Fatima_Credit_Ricardo_Perna_Shutterstock_CNA_1.jpg

Výzva přichází poté, co ukrajinští katoličtí biskupové latinského obřadu požádali papeže Františka, aby zasvětil Ukrajinu a Rusko Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. V dopise papeži ukrajinští biskupové uvedli, že mu píší "v těchto hodinách nesmírné bolesti a strašného utrpení našeho lidu jako odpověď na četné žádosti o zasvěcení."

"V reakci na tuto modlitbu pokorně žádáme Vaši Svatost, abyste veřejně vykonal obřad zasvěcení Ukrajiny a Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie, jak si to přála Panna Maria ve Fatimě," stojí v dopise, který byl zveřejněn na internetových stránkách biskupů na Popeleční středu 2. března.

Během fatimských zjevení v roce 1917 zjevila Panna Maria tři tajemství. Druhé tajemství bylo o tom, že první světová válka skončí, ale zároveň předpověděla další válku, která měla začít za pontifikátu Pia XI., a to když budou lidé nadále urážet Boha a Rusko nebude zasvěceno Mariinu Neposkvrněnému Srdci.

Sestra Lucie, jedna ze tří fatimských vizionářek, ve svých pamětech vzpomínala, že Panna Maria žádala o zasvěcení Ruska jejímu Neposkvrněnému Srdci a o smírné pobožnosti každou první sobotu v měsíci, což mohlo zabránit druhé světové válce.

Panna Maria jí řekla: "Pokud budou mé žádosti vyslyšeny, Rusko se obrátí a nastane mír; pokud ne, bude šířit své bludy po celém světě a způsobí války a pronásledování církve. Dobří budou umučeni, Svatý otec bude muset mnoho trpět, různé národy budou vyhlazeny. Nakonec mé Neposkvrněné Srdce zvítězí. Svatý otec mi zasvětí Rusko, to se obrátí a světu bude dopřáno období míru."

V dopise napsaném v roce 1989 sestra Lucie potvrdila, že papež Jan Pavel II. vyhověl žádosti Panny Marie o zasvěcení Ruska v roce 1984. Také další církevní  autority, včetně Kongregace pro nauku víry, potvrdily, že zasvěcení bylo dokončeno ke spokojenosti sestry Lucie.

Přeložila: Monika Klimentová

Život z víry Válka na Ukrajině