Začal Týden modliteb za mládež

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace20. 11. 2023, 11.28

Týden modliteb za mládež, který probíhá ve dnech 19.-25. listopadu 2023, je přípravou na 38. Světový den mládeže, který připadá na slavnost Krista Krále. Církev se zvláště v těchto dnech modlí za mladé lidi, kteří jsou její budoucností. Pro letošní Světový den mládeže vybral papež František motto: "Radujte se v naději!" (Řím 12,12). Při této příležitosti připravila televize Noe pořady věnované mladým.

image:Image 46/source/orig/45608_uvodka.png

Papež František vybídl při závěrečné bohoslužbě Světových dnů mládeže v Lisabonu všechny mladé lidi, aby si domů do všedních dní odnesli tyto tři podněty: zářit, poslouchat a nebát se. Využijme Týden modliteb za mládež a společně se modleme za všechny mladé lidi, aby jim Pán dal sílu a odvahu zářit jako On na hoře Proměnění, naslouchat mu tak, jako On naslouchal svému Otci zde na Zemi a nebát se, tak jako se nebál On nést kříž až do konce.

Program na Tv Noe

V týdnu 20.-25. listopadu bude Tv Noe každý den od 11:25–11:45 živě vysílat s hosty jednotlivých diecézních center. Každý den ve 12:05 bude také sloužena mše svatá v kapli Telepace, kde hlavním celebrantem bude kněz z jednoho z diecézních center.

Ve středu 22. listopadu ve 14 hodin v pořadu Za obzorem budou hosty mladí z DCM Praha a v 20:05 bude živý přenos adorace s mladými z ostravsko-opavské diecéze. Ve čtvrtek 23. listopadu ve 20:05 bude na Tv Noe živý přenos večeru chval, který povedou mladí z DCM Brno. V pátek 24. listopadu je na programu Kulatý stůl na téma: Týden modliteb za mládež. Vrcholem bude v sobotu 25. listopadu mše svatá z kaple Telepace, kterou bude celebrovat P. Roman Kubín, ředitel Sekce pro mládež.

Inspirace a materiály k modlitbám:

Mladí v církvi

image:Image Pán se stará
Pán se stará Josef Prokeš
image:Image Katolické speciality
Katolické speciality Daniel Vícha
image:Image Parabible (CD - MP3)
Parabible (CD - MP3) Alexandr Flek
image:Image Čas prázdných kostelů