Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Zájem o Noc kostelů lámal rekordy

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace3. 6. 2023, 12.51
TiskTisk

Známé památky i jinak nepřístupné objekty a v nich bohatá programová nabídka pro návštěvníky všeho druhu: to byla Noc kostelů, která se uskutečnila v pátek 2. června 2023. Na území olomoucké arcidiecéze návštěvnost překvapila počtem 65 900 vstupů.

image:Image 32/source/orig/31891_24303_0_230603-noc-kostelu-mohelnice-dana-faltynkova-rotated.jpg
Foto: Dana Faltýnková

Známé památky i jinak nepřístupné objekty a v nich bohatá programová nabídka pro návštěvníky všeho druhu: to byla Noc kostelů, která se uskutečnila v pátek 2. června 2023. Na území olomoucké arcidiecéze návštěvnost překvapila počtem 65 900 vstupů.

„Akce se nám náramně vydařila a když začal hlavní bod programu, koncert vokálního sboru, byl kostel úplně plný, víc lidí, než v neděli při mši. Z nočního čtení z Bible pak někteří odcházeli dojatí, se slzami v očích. Spojení Božího slova, krásného přednesu, tmy a zároveň neobvykle nasvíceného oltáře, krásná varhanní hudba a zpěv z kůru, který jednotlivé vstupy čtení prokládal – to vše připravilo nádherný a nevšední čas s Bohem, atmosféra skýtala oázu klidu a pokoje,“ popsala průběh akce Ludmila Cilečková z pořadatelského týmu v Polešovicích.

Nejvíce kostelů, kaplí a modliteben se připojilo v sídelním městě arcidiecéze, v Olomouci – celkem 34, po ní pak s 12 objekty následoval Prostějov, s 9 kostely se přidala Kroměříž a po 5 objektech bylo otevřeno v Přerově, Svitavách a Zlíně. Nejen v nich se otevřely jak známé dominanty, tak místa jindy nepřístupná: dvě školní kaple Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži nebo bývalá jezuitská kaple v budově armádního archivu v Olomouci. Své návštěvníky si ale našly i další sakrální objekty, kterých se v celé arcidiecézi, pokrývající větší část území Olomouckého kraje, celý Zlínský kraj a části okresů Svitavy, Ústí nad Orlicí, Vyškov a Hodonín, zapojilo 221.


Focusy

Noc kostelů

Mohlo by vás zajímat

image:Image Světlo světa
Světlo světa Joseph Ratzinger, Peter Seewald, Benedikt XVI.
Cena: 221 Kč
image:Image Živá řeka evangelia 3.
Živá řeka evangelia 3. Pavel Ambros
Cena: 207 Kč
image:Image Musím být dokonalý a jiné hereze kazatelských rodin
Musím být dokonalý a jiné hereze kazatelských rodin Timothy L. Sanford
Cena: 128 Kč
image:Image Vést jako pastýř
Vést jako pastýř Kevin Leman, William Pentak
Cena: 215 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou