Lupa
Obsah
Portál
Reklama

Zaostřeno na fotografii – velehradské setkání s fotografem Ondřejem Durczakem

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace6. 6. 2023, 9.55
TiskTisk

Každoročně se na Velehradě mohou amatérští fotografové zapojit do soutěže a přes hledáček svého fotoaparátu (smartphonem) zachytit velehradskou atmosféru. Všichni přihlášení mají navíc možnost zúčastnit se semináře s významnou osobností z fotografického světa. Letos to bude Ondřej Durczak.

image:Image 33/source/orig/32841_24370_0_230606-dldv-durczak.jpg

Fotografický seminář Zaostřeno na fotografii proběhne v úterý 4. července v 10 hodin v altánku Poutního domu Stojanov na Velehradě. V rámci programu se představí MgA. Mgr. Ondřej Durczak, Ph.D., fotograf, dokumentarista, kurátor, pedagog Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a autor odborných i fotografických publikací zaměřených především na proměny života a architektury v oblasti Ostravska a Karvinska.

Účastníkům představí svou tvorbu i projekty studentů a absolventů Institutu tvůrčí fotografie nebo práce dalších českých fotografů. Dále může poskytnout rady a podnětné připomínky, které účastníci zúročí při pořizování záběrů pro Fotografickou soutěž Velehrad 2023. V této soutěži bude v letošním roce Ondřej Durczak také hostujícím porotcem. Nenechte si proto uniknout toto výjimečné setkání a včas se registrujte.

Kdo je Ondřej Durczak?

Věnuje se především dokumentárním projektům. Zabývá se teoreticky fotografií ve spojení s regionem Ostravska. Ve vlastní fotografické tvorbě se orientuje na Ostravsko a Karvinsko. Měl několik autorských výstav a byl kurátorem řady skupinových expozic u nás i v zahraničí. V roce 2019 byl Asociací profesionálních fotografů oceněn jako Osobnost české fotografie do 30 let.

Publikoval fotografické knihy Ostrava v důchodu: Průvodce po zaniklé slávě (2015), Důkazy objevů: Fotografie ve vědě v letech 1839-1939 (2017), Fotografické publikace Vítkovických železáren (2018), Ostrava má Budoucnost: Sto let spotřebního družstva Budoucnost v Ostravě 1919-2019, Karvinsko (2019, 2021), Bruntálsko: Alternativní fotografický průvodce (2021), Zrození metropole. Ostrava ve fotografiích padesátých a šedesátých let 20. století (2022) aj.

Absolvoval studium na Ústavu fyziky a současně na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, kde také dokončil doktorské studium. Na Institutu tvůrčí fotografie je odborným asistentem. Více na www.durczak.cz

Podmínky účasti programu Zaostřeno na fotografii:

Přednáška je určena především pro účastníky Fotografické soutěže Velehrad 2023. Vzhledem k omezené kapacitě účastníků je třeba se registrovat. Po obsazení míst může být možnost přihlášení uzavřena. Pro registrované účastníky je bezplatná.

Zdroj: www.velehrad.eu

Focusy

Národní poutě

Mohlo by vás zajímat

image:Image Příprava na svátost smíření
Příprava na svátost smíření Józef Augustyn
Cena: 80 Kč
image:Image Nikdo ti neuvěří
Nikdo ti neuvěří Danielle Schererová
Cena: 93 Kč
image:Image Sedm kroků k dobré zpovědi
Sedm kroků k dobré zpovědi Michal Zamkovský
Cena: 113 Kč
image:Image Kostelníkem v našich časech
Kostelníkem v našich časech Michal Altrichter
Cena: 36 Kč

Související články

Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou