Zasvěcené osoby se v Římě připravují na Jubilejní rok 2025

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace31. 1. 2024, 15.08

Podle Dikasteria pro společnosti zasvěceného života se od 1. do 4. února 2024 v Římě sejde více než 300 zástupců různých řeholních řádů a kongregací z více než 60 zemí. Jedná se o přípravu na Jubilejní rok 2025, v němž se 8. a 9. října bude v Římě konat Jubileum zasvěceného života na téma: "Poutníci naděje na cestě k míru".

image:Image 51/source/orig/50330_nuns-in-padua-padova-italy-17135882922.jpg
Foto: Wikimedia Commons

Na letošním únorovém setkání bude každou zemi zastupovat řeholník, řeholnice, členka sekulárního institutu a zasvěcená žena patřící do Ordo Virginum. V rámci přípravy na Jubilejní rok 2025 si budou vyměňovat zkušenosti, aby se do svých zemí vrátili s touhou být znamením smíření mezi národy.

Akce se uskuteční také v den Světového dne zasvěceného života 2. února, který církev slaví na svátek Uvedení Páně do chrámu. V tento den bude papež František předsedat zvláštní mši svaté v bazilice svatého Petra v Římě. Program čtyřdenního setkání bude mít následující  témata: 1. února: "Věřit v naději", 2. února: "Růst v aktivní lásce", 3. února: "Se silou víry" a 4. února: "Svědectví o naději".

Obohacujícího dialogu se zúčastní také někteří zástupci dikasterií Římské kurie, mezi nimiž bude i podsekretář Dikasteria pro mezináboženský dialog P. Paulin Batairwa Kubuya SX a sekretářka Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji sestra Alessandra Smerilli FMA.

V rámci Jubilea zasvěceného života v říjnu 2025 se jeho účastníci zamyslí nad potřebou míru, aby odpověděli na výzvu papeže Františka vytvořit prostřednictvím jubilejní cesty atmosféru naděje a důvěry jako znamení znovuzrození, které pocítí celé lidstvo.

Zasvěcené ženy a muži jsou povoláni být svědky a proroky naděje a míru, zdůrazňuje Dikasterium pro společnosti zasvěceného života a pro společnosti apoštolského života, jehož prefekt, kardinál João Braz de Aviz, v této souvislosti řekl vatikánským médiím: "Máme obrovskou radost, protože Svatý otec potvrdil, že přijede slavit s námi. Na Jubileum se budeme společně připravovat podle hodnot, které nastínil sám papež, být poutníky naděje v době, kdy život trpí kvůli válkám a nemocem. K tomu přidáváme přání připravit Svatý rok s touhou po míru na celém světě," dodal kardinál.

Zdroj: Vatican News, francouzská sekce

Jubilejní rok 2025 Řeholní život

image:Image Vést jako pastýř
Vést jako pastýř Kevin Leman, William Pentak