Zázračné uzdravení díky růženci

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace14. 2. 2024, 13.30

V roce 2019 byla Tammy Petersonové, manželce známého kanadského psychologa Jordana Petersona, diagnostikována rakovina v terminálním stadiu a lékař jí sdělil, že jí zbývá přibližně deset měsíců života.

image:Image 52/source/orig/51245_mesa-de-trabajo-1-2.png
Foto: Facebook

Podstoupila operaci, která nedopadla dobře, naopak, její stav se zhoršil a musela být hospitalizována. V nemocnici jí navštívila kamarádka a přinesla jí několik růženců posvěcených papežem. Přestože se Tammy neuměla příliš modlit, její přítelkyně ji to naučila. Po dobu pěti týdnů ji denně navštěvovala a každý den se s ní modlila růženec. Na otázku, jaká byla její zkušenost s touto modlitbou uvedla, že jí pomohla vstoupit do rozjímání o Kristových tajemstvích velmi příjemným a pozvolným způsobem.

Když Tammy procházela těžkou fází nemoci, neustále se modlila Otče náš, což jí pomohlo nelehké období zvládnout. Kromě toho začala čelit budoucímu životu bez obav, dokonce dodnes tvrdí, že se smrti nebojí. Po několika měsících hospitalizace požádala před odchodem z nemocnice, aby jí požehnal kněz. P. Heric Nicolai tak udělal a předal jí novénu Opus Dei za nemocné. Začala se ji modlit a při následném vyšetření bylo zjištěno, že se trhlina v jejím lymfatickém systému uzavřela. Tammy je v současné době v procesu konverze ke katolictví (oficiálně bude přijata letos o Velikonocích), protože byla vychována jako protestantka.

Tvrdí, že se každý den modlí růženec, a vyzývá všechny, aby to dělali stejně, protože je to praxe, která vám pomůže se zklidnit, což je v současné době nezbytné: "V životě může nastat mnoho těžkostí a budete se potřebovat něčeho chytit. A když ten moment přijde, Bůh vás může znovu zvednout,“ uzavírá svůj příběh Tammy.

Zdroj: Zenit

Život z víry