Zázračné uzdravení na přímluvu bl. Álvara del Portillo

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 9. 2023, 11.50

Přímluvě bl. Álvara del Portillo je připisovaný zázrak rychlého a úplného uzdravení Juana Carlose Bisogna, který utrpěl v důsledku nehody těžké poranění mozku, dočasnou depresivní frakturu lebky, zlomeninu středního patra a další újmy na zdraví, přičemž mu nezůstaly žádné neurologické ani psychické následky.

image:Image 41/source/orig/40734_clausura-del-proceso-diocesano-sobre-un-presunto-milagro-mesa-de-trabajo-1-2048x1134.png
Foto: Opus dei

Arcibiskup leónské arcidiecéze v Mexiku, Mons. Alfonso Cortés Contreras, ukončil 30. srpna proces stanovený instrukcí "Sanctorum Mater" týkající se zkoumání údajného zázračného uzdravení připisovaného přímluvě blahoslaveného Álvara del Portillo. Nyní budou záznamy z tohoto procesu předány Dikasteriu pro blahořečení a svatoření v Římě k dalšímu studiu.

Leónský arcibiskup uvedl, že si přeje, aby tento příběh měl šťastný konec, protože jeho cílem je oslavovat Boha a ukázat, že koná podivuhodné skutky na svých dětech. Na oficiální akci u příležitosti ukončení diecézní fáze byli přítomni regionální vikář prelatury Opus Dei v Mexiku José Ricardo Furber Cano a vikář prelatury v Guadalajaře Juan Pablo Wong González, který byl pověřen doručením záznamů z procesu do Říma.

Blahoslavený Álvaro del Portillo  (1914–1994) byl blízkým spolupracovníkem a prvním nástupcem svatého Josemaríi Escrivá de Balaguer v čele Opus Dei. Ze své pozice pomohl založit Papežskou univerzitu Svatého Kříže a další instituce. Blahořečen byl v Madridu v roce 2014. Církev uznala jeho přímluvu při uzdravení chilského dítěte José Ignacia Urety Wilsona, které utrpělo více než půl hodiny trvající zástavu srdce.

Zdroj: Zenit

Světci dneška

image:Image Příchovická křižovatka
Příchovická křižovatka Miroslav Šimáček