15. narozeniny kostela Sv. Ducha oslaví bohoslužbou, dobročinným během a koncertem

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace19. 10. 2022, 17.46

Nejmladšímu ostravskému kostelu je patnáct. Elipsovitá stavba ze železobetonu, které dal tvar brněnský architekt Marek Štěpán, se stala nepřehlédnutelnou součástí Ostravy-Zábřehu. Zvony ze zvonice, která stojí v těsném sousedství stavby, zvou k bohoslužbám věřící od roku 2007. Kostel posvětil biskup František Václav Lobkowicz. V čele farnosti Ostrava-Zábřeh stojí od počátku budování nového kostela P. Vítězslav Řehulka.

Děkovnou mši svatou u příležitosti 15. výročí kostela bude ve čtvrtek 20. října celebrovat apoštolský administrátor diecéze biskup Martin David. Bohoslužba začíná v 18.00 hodin a bude streamována na youtube kanálu farnosti. Oslavy však touto duchovní událostí teprve začínají.

V sobotu 22. října je na programu benefiční běh pro malého Tobiáše, který bude završen večerním ohňostrojem. Trať benefičního běhu je unikátní. Jako jediná v ČR vede kolem míst s duchovním významem. Trať je smíšená a povede přes louku, sídliště, les i asfaltové cesty. Nejdříve se běží bezbariérový běh a hned poté čeká registrované běžce závod na 5 a 10 km. Registrace na https://www.behpro.cz/registrace/.

V neděli 23. října zve farnost Sv. Ducha v Ostravě-Zábřehu na další benefici. Tentokrát se však již nejedná o sport a léčbu nemocného chlapce, ale nové varhany. Benefiční koncert začíná v 16.30 hodin. Vystoupí místní farní schola a hudba a dění v kostele bude možné sledovat opět na youtube kanálu farnosti. Ke stavbě nových píšťalových varhan, které nahradí digitální nástroj, se farnost odhodlala na podzim roku 2020. Realizace je naplánována v letech 2021-2023.

Život z víry Liturgie a bohoslužby

image:Image Evangeliář vázaný
Evangeliář vázaný